HaberlerKocaeli HaberleriKocaeli'de 84 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Kocaeli'de 84 kişi boğulmaktan kurtarıldı - Kocaeli Haberleri

Kocaeli'nin Karadeniz sahilleri ve Körfez sularında serinlemek için denize giren 84 kişi, Cankurtaran ekipleri tarafından boğulmaktan kurtarıldı.

Kocaeli'de 84 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi KOSKEM cankurtaranları, boğulma vakalarına karşı sahillerdeki nöbetlerini sürdürüyor. Denizde yüzen insanları gözetleyerek muhtemel boğulma vakaları önleyen cankurtaranlar, olası durumlarda anında müdahale ediyorlar. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren ekipler, hafta sonu Kocaeli sahillerinde denize giren ve boğulma tehlikesi geçiren 84 kişiyi hayata döndürdü.
Ekipler tarafından yürütülen kurtarma çalışmaları kapsamında yoğun bölgelerden olan Cebeci sahilinde 23, Kerpe'de 1 kişi hayata döndürüldü. Kumcağız sahilinde 44 vatandaşı boğulmak üzereyken kurtaran cankurtaranlar Karamürsel bölgesinde de 4, Bağırganlı bölgesinde 6 olaya müdahale etti. Sarısu'da 1, Seyrek'te 3, Bayramoğlu sahilinde ise 2 kişi kurtarıldı. Ayrıca KOSKEM görev bölgelerinde 53 vatandaşa Ambulans birimlerince sağlık hizmeti verildi.
Öte yandan, Kocaeli'nin sahillerinde Büyükşehir bünyesinden ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan 170 kişilik ekip görev yapıyor. KOSKEM'e bağlı cankurtaran ekipleri haftanın yedi günü 10.00-18.00 saatleri arasında cankurtaranlık hizmeti veriyor. KOSKEM vatandaşları cankurtaran hizmeti verilen sahillerde denize girmeleri konusunda uyardı.

Kocaeli’de 84 kişi boğulmaktan kurtarıldı

SIRADAKİ HABER
}