HaberlerManisa HaberleriManisa'da FETÖ kapsamında 4 kişi tutuklandı

Manisa'da FETÖ kapsamında 4 kişi tutuklandı - Manisa Haberleri

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde devam eden FETÖ soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen 9 kişiden 5'i adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 4 kişinin de tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi. 6 kişinin ise adliyedeki işlemleri sürüyor.

Manisa'da FETÖ kapsamında 4 kişi tutuklandı

Edinilen bilgiye göre, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda operasyonlarına devam eden Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri tarafından gerçekleştirilen Hilal operasyonunda gözaltına alınan 15 kişiden 9'u dün adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan ve daha önce meslekten ihraç edilen öğretmenlerden B.K., İ.K. ve M.A.O. ile üniversite öğrencisi B.O. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, ihraç öğretmenlerden H.E., H.B.K., E.S., Ö.Y. ve F.Ç. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Son 6 kişi de adliyeye sevk edildi
Hilal operasyonunda gözaltına alınan 15 kişiden emniyetteki sorgusu tamamlanan 6'sı daha adliyeye sevk edildi.
Operasyonda gözaltına alınan ve öğretmenlikten ihraç edilen Y.E., B.Ç., A.S., M.B., O.U. ve ihraç ziraat mühendisi N.K. emniyet işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edildi. 6 kişinin daha adliyeye sevk edilmesiyle gözaltına alınan 15 zanlının emniyetteki işlemleri tamamlanmış oldu.

Manisa’da FETÖ kapsamında 4 kişi tutuklandı

SIRADAKİ HABER
}