Partiler üstüyüz

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, 'ADD, ne CHP'nin ne de bir başka siyasi partinin arka bahçesi değil, partiler üstü bir dernektir' dedi

Partiler üstüyüz

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, derneklerinin hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadığını söyledi.

Haberaks TV ekranlarında Burcu Düzgün'ün sunduğu Haberin Sesi programına katılan ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, Atatürk'ü, Atatürkçülüğü, Türk Devrimini ve Atatürk ilkelerini tanıyıp benimsetmek için bilimsel, kültürel, sanatsal ve toplumsal çalışmalara öncelik verdiklerini ifade etti.

Özkefeli, "Bizim önceliğimiz gençlik, genç üye sayısını arttırmak ve nitelikli gençlik oluşturmak. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak 'Düşünce Okulu' kurmayı ve hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Gençleri eğitimle destekleyerek lider, sorgulayan ve bilinçli bireyler oluşturmayı hedefliyoruz. ADD siyasi partiler üstü bir dernek. Bizim her partiden üyemiz var. Biz CHP'nin yada hiç bir siyasi partinin arka bahçesi değiliz. Biz Atatürk diyoruz ve Atatürkçülük diyoruz" diye konuştu.

DİNE DEĞİL GERİCİLİĞE KARŞI
Düzgün'ün 'Türkiye Atatürk ilkelerinden uzaklaşıyor mu?' sorusunu da yanıtlayan Özkefeli şunları söyledi: "Atatürk'e göre laiklik, yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Tüm yurttaşların vicdan, ibadet ve din özgürlüğü demektir. Atatürk'e göre laiklik asla dinsizlik olmadı. Atatürk, İslam dinine büyük önem vermiştir. Atatürk'ün karşı olduğu gericiliktir, din ve devlet işlerinin birbirine karıştırılmasıdır."

Pirsu DÜZGÜNEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsunspor'a 720 bin TL daha

2 Samsunspor'a 720 bin TL daha

Samsunspor'da moraller bozuktu

3 Samsunspor'da moraller bozuktu

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

4 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

5 Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

6 Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

7 Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

8 Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

N'Diaye ile anlaştı

9 N'Diaye ile anlaştı

Samsunspor'da Gaziantep mesaisi

10 Samsunspor'da Gaziantep mesaisi


SIRADAKİ HABER