HaberlerArtvin HaberleriYıllık izinlerinde Türkiye'yi bisikletle turluyorlar

Yıllık izinlerinde Türkiye'yi bisikletle turluyorlar - Artvin Haberleri

İstanbul'da farklı mesleklerde farklı iş yerlerinde çalışan arkadaşlar, yıllık izinlerinde buluşarak Türkiye'yi bisikletle turluyorlar.

Yıllık izinlerinde Türkiye'yi bisikletle turluyorlar

Küçükçekmece Bisiklet Kulübü üyesi 4 arkadaş, bisikletle Artvin'in Hopa ilçesinden başlayarak Gürcistan'ın Batum şehrini gezerek Hopa'ya geri döndü. Hopa'da mola veren bisikletçiler istikametlerinin önce Artvin'in Şavşat İlçesi'nde bulunan Karagöl ardından ise Rize'nin Ayder Yaylası olduğunu dile getirerek izinlerini bu şekilde değerlendirdiklerini ifade ettiler. Sloganlarının 'Arabadan in, Bisiklete bin' olduğunu dile getiren sporcuların amaçları tüm Türkiye'yi bisikletle gezmek.
Küçükçekmece Bisiklet Kulübü takım kaptanı Tuncay Çınar bu turlarındaki hedeflerinin 700 kilometre bisikletle gitmek olduğunu dile getirerek 'Bu haftaki turumuz, Batum'dan başlayıp, Hopa, Karagöl, oradan tekrar inip Ayder ve günümüz yettiği kadar devam edeceğiz. Bu yıl ki tatilimizi değerlendirmek istiyoruz. Kulübümüzün bu ayki kararı buydu ve uygulamaya geçtik. Hepimiz genelde özel sektörde çalışıyoruz. O şekilde yıllık izinlerimizi denk getirdik, böyle değerlendirmeyi düşündük. Bu yıl ki tatilimde benim ortalama kilometrem 600, 700 diye tahmin ediyorum' ifadelerini kullandı.
Bisikletin bir tutku olduğunu dile getiren Hasan Çapuk ise 'Ben normalde özel sektörde şoförüm buda benim için bir zevk. Kimine göre delilik kimine göre zevk. İstanbul'da oturuyorum, hayatımıza bir renk katmaya çalışıyoruz' dedi.
Mesleği kasaplık olan ve bisikletle tanışmadan önce günde 3 pakete kadar sigara tükettiğini ve bisiklet sayesinde bu kötü alışkanlığına veda ettiğini ifade eden Batuhan Demir 'Arnavut göçmeniyim, İstanbul'da kasabım. Biz de arada böyle fırsat buldukça kaçıyoruz. Mesela geçen gün İstanbul'dan Çanakkale'ye 11 saatte gittik. Ben Karadeniz'i görmeyi çok istiyordum, Tuncay abi atınca ortaya bisiklet ile gidelim diye hemen geldik. Karadeniz çok güzel, açıkçası ben bu kadar beklemiyordum. Spor güzel bir şey. Ben önceden sigara kullanıyordum, günde 3 paket sigara içiyordum ama bisiklete başlayınca sigarayı bıraktım' şeklinde konuştu.

Yıllık izinlerinde Türkiye’yi bisikletle turluyorlar

SIRADAKİ HABER
}