HaberlerSAMSUN Haberleri3 havalimanında Samsun yoğunluğu

3 havalimanında Samsun yoğunluğu - SAMSUN Haberleri

Samsun-Çarşamba Havalimanı'nın 3 ay uçuş trafiğine kapatılmasıyla birlikte Ordu-Giresun, Merzifon ve Sinop havalimanlarını tercih etmek zorunda kalan yolcular, 3 şehirde yoğunluğa neden oldu.

3 havalimanında Samsun yoğunluğu

Samsun-Çarşamba Havalimanı, 7 Ağustos 2017 saat 00.03'te son uçağın kalkmasıyla kapatılarak bakıma alındı. 3 ay kapalı olacak havalimanı dolayısıyla yolcular Ordu-Giresun, Merzifon ve Sinop havalimanlarını tercih edecek. Bu nedenle üç havalimanını tercih etmek zorunda kalan yolcular, ilk gün itibariyle büyük yoğunluk yarattı.

BÜYÜK GÜÇLÜK ÇEKİLİYOR

Öte yandan Samsun’a en yakın Ordu-Giresun, Merzifon ve Sinop havalimanlarını kullanmak zorunda kalan yolcular, hem daha fazla yol kat ediyor hem de uçak biletleri için daha fazla ücret ödemek zorunda kalıyor. Yolcular, havalimanı yolcu servislerine belli bir miktar ücret ödeyerek havalimanlarına gidebiliyor ya da özel araçlarıyla gitmek durumunda kalıyor. Bu durum da yolcuların cebinden daha fazla para çıkmasına neden oluyor.

Ordu-Giresun Havalimanı için 158, Sinop Havalimanı için 142, Merzifon Havalimanı için 116 km mesafe gitmek zorunda kalan Samsunlular, ulaşım anlamında da büyük güçlük çekiyor.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}