HaberlerKütahya HaberleriŞaphane'de 3 kişiden 2'si kurslara katıldı

Şaphane'de 3 kişiden 2'si kurslara katıldı - Kütahya Haberleri

Şaphane Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 'Hayat boyu öğrenme' sloganı ile açılan kurslara 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 2055 kişinin katıldığı bildirildi.

Şaphane'de 3 kişiden 2'si kurslara katıldı

3 bin 200 nüfuslu ilçede her 3 kişiden 2'sinin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslara katılarak öğrenmenin her yaşta bir ihtiyaç olduğunu göstermesi, kurum yöneticileri tarafından memnuniyetle karşılandı. Ayrıca bu dönemde kurum tarafından İşkur Kütahya İl Müdürlüğü ile yapılan protokollerle açılan projeli kurslarda İlçe ekonomisine de yaklaşık 90 bin lira destek sağlandığı açıklandı.
Şaphane Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fuat Bayri, ''Açılan kurslarda kursiyerler hem meslek sahibi oldular hem de İş kur İl Müdürlüğü tarafından verilen temrinlik ücretinden kurs boyunca yararlandılar. Sonuç olarak İlçe nüfusunun yaklaşık % 70 inin Mesleki, sosyal ve kültürel kurslar, kişisel gelişim kurs ve seminerlerine katılması son derece memnuniyet verici olarak karşılandı'' dedi.
Müdür Bayri, ''Eğitim Öğretim Dönemi İçerisinde 26 mesleki eğitim kursuna 674, 83 sosyal ve kültürel kursa in 181, kişisel gelişim seminer ve kurslarına ise 200 kursiyer katılarak 3 bin 200 nüfuslu ilçemizde 2055 vatandaş katılarak sertifikalarını aldılar.Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz 2017-2018 döneminde de aynı slogan ile çalışmalarına devam ederek İlçe de eğitime katkı sağlamanın haklı gururunu yaşayacaktır''ifadelerini kullandı.(YD-EFE)

SIRADAKİ HABER
}