HaberlerSAMSUN HaberleriSamsun'a yeni müjdeler

Samsun'a yeni müjdeler - SAMSUN Haberleri

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu,183 milyon lira yatırım bedelli 14 tesisin temelini atmak için geldiği Samsun'da yeni müjdeler verdi. Eroğlu, ''Şimdiye kadar 85 müjde vermişiz. 51'i bitmiş 34'ü devam ediyor. Bunlar da süratle tamamlanacak. Bugün de 19 müjdeyle geldik. Böylece 677 milyon TL'lik 104 müjde vermiş oluyoruz'' dedi.

Samsun'a yeni müjdeler

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ile Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından Samsun'da inşa edilecek 183 milyon lira yatırım bedelli 14 adet tesisin temel atma töreni için Samsun'da geldi. Bakan Eroğlu, Samsun'a gelir gelmez akşam saatlerinde DSİ 7. Bölge Müdürlüğü'nde Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere kaymakamlar, belediye başkanları ve kurum müdürleriyle bir araya gelerek koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

YATIRIMLARIN BEDELİ 677 MİLYON TL'Yİ BULDU

183 milyon TL'lik 14 tesisin temelini atacaklarını söyleyen Bakan Eroğlu, ''Bunların içinde ısrarla durduğumuz Salıpazarı Barajı var. 11 dereyi temelini attığımız tesislerle ıslah edeceğiz. Yılda 16 milyon metreküp su depolanabilecek. Alaçam, Ayvacık, Veziköprü Salıpazarı ve 19 Mayıs ilçelerini taşkınlardan koruyacak. Buraya gelirken eli boş gelmedim. Müjdelerle geldim. Şimdiye kadar 85 müjde vermişiz. 51'i bitmiş 34'ü devam ediyor. Bunlar da süratle tamamlanacak. Bugün de 19 müjdeyle geldik. Böylece 677 milyon TL bütçeli toplam 104 müjde vermiş oluyoruz. Samsunumuza büyük yatırımlar yapacağız, hepimize hayırlı olsun'' diye konuştu.

ORMAN KÖYLÜSÜ KALKINACAK

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun bugünkü programı sabah 09:00-10:00 Samsun Valiliği'ne gerçekleştireceği ziyaret ve ardından gazetecilerle yapacağı
basın toplantısıyla başlayacak. Ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek olan Bakan Eroğlu, saat 11:00'de Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi'ndeki törende, Samsun'da inşa edilecek 183 milyon lira yatırım bedelli 14 adet tesisin temelini atacak. Ayrıca törende orman köylülerinin kalkındırılması maksadıyla 5 aileye gelir getirici tür, 5 aileye ORKÖY sertifikası verecek. Ayrıca badem, mahlep ve kuşburnu fidan türlerinden oluşan toplam 3 bin adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}