HaberlerCHP Samsun'dan TRT payına sert tepki! Organik hoşaf yapsınlar!

CHP Samsun'dan TRT payına sert tepki! Organik hoşaf yapsınlar!

Cep telefonlarından alınan TRT katkı payının yüzde 6'dan yüzde 10'a çıkarılmasına tepki gösteren CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'TRT bu kadar müşkül durumdaysa, organik hoşaf gibi süper projeler yapsınlar' dedi

CHP Samsun'dan TRT payına sert tepki! Organik hoşaf yapsınlar!

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, cep telefonlarından alınan TRT katkı payının yüzde 6'dan yüzde 10'a çıkarılmasına tepki gösterdi.

İÇİMİ ACITIYOR

TRT'nin, yanlı yayınlarıyla halkın genelinin yayın organı olma özelliğini çoktan yitirdiğini belirten Akcagöz, "TRT'nin devlet kurumu olması nedeniyle bir asaleti vardı. Artık yok. Bu kanalı açtığınızda, müzik yayını yapanları da dahil, hükümet propagandası yaptığına şahit olabilirsiniz. TRT, milleti birbirine düşman eden, insanları kutuplaştıran yayınlar yapıyor. Şimdi görüyoruz ki, gelir kaybına uğramış ve yine milletin cebine gözlerini dikmişler. Ben bir vatandaş olarak bundan çok rahatsızım. Sevmediğim, izlemediğim ve halkın tamamının yayın organı olma özelliğini çoktan yitirmiş bir kuruma ekstra vergi ödemek içimi acıtıyor" dedi.

KAMPANYA DÜZENLESİNLER

Yeni düzenleme ile cep telefonlarında matrahı oluşturan üretim veya ithalat rakamlarından daha önce yüzde 6 oranında alınan bandrol ücretine yüzde 4 ilave yapıldığını hatırlatan Akcagöz, "Buna göre, bin TL’lik bir cep telefonu için 63 lira 95 kuruş ek vergi ödemek zorunda kalacağız. TRT bu kadar müşkül duruma düştüyse, söyleyecek söz yok. O halde bir bağış kampanyası yapsın, isteyen yardım etsin. Bunun projesi için de bir yarışma başlatsınlar. Mutlaka, organik hoşaf projesi gibi süper ve kurumu paraya boğacak bir proje ortaya atan olur. TRT de rahatlar, biz de kurtuluruz" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}