HaberlerSamsun HaberleriKadın doktoru yaraladığı iddia edilen genç, savcının itirazı üzerine tutuklandı

Kadın doktoru yaraladığı iddia edilen genç, savcının itirazı üzerine tutuklandı - Samsun Haberleri

Samsun'da muayene sırası alamadığı gerekçesiyle kadın doktoru darp ederek yaraladığı iddia edilen genç çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılması üzerine savcının yaptığı itiraz sonucu bu kez tutuklandı.

Kadın doktoru yaraladığı iddia edilen genç, savcının itirazı üzerine tutuklandı

Olay, İlkadım ilçesinde bulunan Gazi Devlet Hastanesinde önce gün meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, bir yakınını hastaneye getiren A.K. adı genç, iddiaya göre hastanenin psikiyatri servisine randevusuz gelip daha sonra randevu alamadığı gerekçesiyle hastanenin psikiyatri bölümünde görev yapan Uzm. Dr. Serap Orhan'ın odasına girerek doktoru darp ettiği iddia edilmiş ve olayda doktor yaralanmıştı.
Olaydan sonra polis tarafından gözaltına alınan A.K., dün Samsun Adliyesine sevk edilmiş, savcının tutuklanması talebiyle sevk edildiği nöbetçi mahkemece serbest bırakılmıştı. Soruşturmayı yürüten savcı A.K.'nin serbest kalmasına itirazda bulundu. Samsun 1. Sulh Ceza Mahkemesi A.K. hakkında yakalama müzekkeresi çıkarttı.
Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Bürosu ekipleri tarafından bugün yeniden gözaltına alınan A.K., Samsun Adliyesine sevk edildi. Yeniden mahkemeye ifade veren A.K., bu kez tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevine gönderildi.
A.K., doktoru darp etmediğini savunarak, 'Doktor hanım ile konuşmak için odasına girdim. Hastamın durumunu anlattım. Daha sonra kapıyı itince kapının arkasındaki doktoru fark etmedim ve kapı doktora çarptı. Kasıtlı bir olay yapmadım' dedi.

SIRADAKİ HABER
}