Hataya ağır bedel

Küçük Kızlar Basketbol Merkez Kuzey Grubu Bölge Şampiyonası'nda mücadele eden Samsun Canik Belediyespor, statüye uymayan oyuncu oynattığı gerekçesiyle Zonguldak maçını hükmen 20-0 kaybetti

Hataya ağır bedel

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Bartın'da düzenlenen Küçük Kızlar Merkez Kuzey Grubu Bölge Şampiyonası'nda mücadele eden Samsun Canik Belediyespor, büyük bir skandala karıştı.

İlk maçında Zonguldak Ereğli Spor Kulübü'nü 47-45 yenen Mavi- Beyazlılar, müsabakanın ardından ise hükmen 20-0 mağlup ilan edildi. Bunun nedeni ise statüye uymayan oyuncu oynatılması. Samsun ekibi grup maçlarına giderken Bafra Belediyespor'dan 2002 doğumlu Melek Uzunoğlu'nu da kadroya dahil etti.

Ancak Melek Uzunoğlu, statü gereği Samsun yerel liglerde genç ve yıldız kategorisinde oynadığı için üçüncü bir kategoride oynayamıyordu. Melek Uzunoğlu, grup maçında oynatılınca da Zonguldak ekibi TBF Disiplin Kurulu'na itiraz etti.

BİLGİ SAMSUN'DAN GİTTİ
Zolguldak'ın itirazı incelenip haklı bulununca da, Samsun ekibi hükmen 20-0 mağlup ilan edilip, gruptan çıkma şansını da kaybetti. Melek Uzunoğlu'nun yerel liglerde genç ve yıldız kategorisinde oynatıldığı bilgisinin ise Samsun'dan başka bir antrenör tarafından Zonguldak ekibine verildiği ve Zonguldak temsilcisinin de bunun üzerine araştırma başlattığı iddia edildi.

Samsun Canik Belediyespor Küçük Kız Basketbol Takımı Antrenörü Mehmet Küntüşlü, "Hata bizim. Oyuncunun lisansı, vizesi ve nüfüs cüzdanı var. Ancak başka kategorilerde de oynamış. Bunu takip edemedik. Fakat başka şeyler konuşuluyor. Ben bunlara girmek istemiyorum. 4 yıldır emek verdiğimiz takıma yazık oldu. Kalan maçlarımızı oynayıp, Samsun'a döneceğiz" dedi.

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Önce çarptı, sonra darp etti

1 Önce çarptı, sonra darp etti

Palet deposunda yangın

2 Palet deposunda yangın

Konya'da fener alayı coşkusu

3 Konya'da fener alayı coşkusu

Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

4 Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

Irmağa düşen genç hastanelik oldu

5 Irmağa düşen genç hastanelik oldu

Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

6 Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

7 Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

8 Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti

9 Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER