HaberlerSamsun HaberleriDGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den DGS adaylarına önemli uyarı!

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den DGS adaylarına önemli uyarı! - Samsun Haberleri

DGS sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 23 Temmuz'da gerçekleştirilen DGS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı adaylar tarafından merak ediliyor. Öte yandan ÖSYM DGS adaylarına 14 Ağustos'a kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerini YÖKSİS'te güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi.

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den DGS adaylarına önemli uyarı!

DGS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 23 Temmuz'da gerçekleştirilen DGS sınav sonuçlarının 29 Ağustos'ta adaylara duyurulması bekleniyor.ÖSYM geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada DGS adaylarına önemli bir uyarıda bulundu. ÖSYM, 23 Temmuz'da Dikey Geçiş Sınavı'na giren adayların, 14 Ağustos'a kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİS'te güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi.

2017 DGS SONUÇLARI İÇİN TARİH BELLİ OLDU!

DGS 2017 sınavının soruları ve cevaplarının önümüzdeki günlerde erişime açılması bekleniyor. Adaylar sınav sonuçlarını da heyecanla bekliyor. ÖSYM sınav takvimine göre 2017 DGS sonuçları 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacaktır.

ÖSYM'DEN DGS ADAYLARINA "EĞİTİM BİLGİLERİNİ GÜNCELLEME" UYARISI!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 23 Temmuz'da Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) giren adayların, 14 Ağustos'a kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİS'te güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi. 

 ÖSYM'nin internet sitesindeki duyuruya göre, 23 Temmuz 2017'de yapılan 2017-DGS kılavuzunda yer alan "Akademik not ortalamalarının toplanması ile  ilgili bilgi" bölümündeki eğitim bilgilerinin toplanması takvimi yeniden düzenlendi.

Yükseköğretim Bilgi Sistemindeki (YÖKSİS) eğitim bilgileri, dün ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nde (AİS) adayların bilgisine açıldı. Eğitim bilgilerinde değişiklik ve düzeltme gereken adayların, 14 Ağustos'a kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİS'te güncellenmesini sağlamaları gerekiyor.

10-14 Ağustos tarihlerinde YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgilerinde yapılan düzeltmeler, adayların bilgisine AİS üzerinden 16 Ağustos'da sunulacak.

YÖKSİS'ten güncel eğitim bilgisi 21 Ağustos'ta son kez çekilecek ve Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi (KKİS) üzerindeki güncellemelerle birlikte, AİS'te adayın 2017-DGS başvurusuna yansıtılacak.

 Birden fazla eğitim bilgisi olan, DGS başvurusunda kullanmak istediği eğitim dışında bir eğitim seçilmiş olduğunu düşünen ve kullanılmasını istediği  eğitimi değiştirmek isteyen adaylar için 22 Ağustos'ta yalnızca bir günlüğüne  AİS'te DGS için eğitim seçme ekranı açılacak ve adayların istedikleri eğitimi seçmelerine olanak sağlanacak. Kuruma dilekçe ile gönderilen istekler kabul edilmeyecek, 22  Ağustos'tan sonra herhangi bir değişiklik işlemine izin verilmeyecek.

Adayların Önlisans Başarı Puanı (ÖBP), bu veriler doğrultusunda hesaplanarak değerlendirme işlemleri yapılacak.

KAYNAK: MİLLİYET





SIRADAKİ HABER
}