Aksaray haber: Aksaray'da TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı

Aksaray haber: Aksaray'da 1 yıl önce temeli atılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Aksaray'da TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı

Organize Sanayi Bölgesi içerisine Aksaray Ticaret Borsası ile Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılan okulun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil alanında sona gelindiğini belirterek, 'Bu Türkiye'de 2 okulumuzun olduğu 4 şehrin üzerine çıkmaz. Yerli babayiğit, Türkiye'deki babayiğitleri arıyor biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız. Bunlarla görüşmelerin son aşamasına geldik. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla birlikte yapmış olduğumuz çalışmada yarın belli bir noktaya gelmiş olacağız inşallah. Ondan sonra yatırımcıları Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edip sunduktan sonra özel sektörümüz buna karar verecek. Tabi her il kendi yerinde Türk malı otomobili kendi ilinde yapılmasını istiyor. Bu aslında hepimiz için şeref. Bu kapsamda altyapıda Aksaray var mı? Var. Kültür var mı? Var. Hepsi var. Şimdi inşallah o noktaya geldiği zaman hep birlikte yatırımcı kuruma götürür Aksaray'ın avantajlarını beraber anlatırız' dedi.
Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ise, 'Bir sene önce temelini attığımız okulumuzun bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Teknolojik değişimde ve dünya düzeyindeki yapılaşmada mesleki teknik eğitimin öneminin çok büyük olduğu herkes tarafından bilinen ve söylenen gerçektir. Ayrıca, şehrimizde ara eleman ihtiyacı da bu konuyu önemli hale getirmektedir. Bugün burada açılan okulumuz hem yaklaşım açısından bir yeniliği bize gösterirken hem de bu alanda yaşanan eleman ihtiyacını karşılamada önemli bir adım olduğunu düşünmekteyiz. Bu okulumuz, bu manada üretilmiş olan, bu bilgi ve teknolojinin hayata geçirilmesinde anahtar formunda olacaktır' dedi.
Gerçekleştirilen programa Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, AK Parti Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, daire müdürleri, STK başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesi kesildi.

Aksaray’da TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

4 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

5 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Fotoğraf flu...

6 Fotoğraf flu...

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

7 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Samsunspor'un rakibi moralli

8 Samsunspor'un rakibi moralli

Samsunspor'a Uğur'lu yardım

9 Samsunspor'a Uğur'lu yardım

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

10 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti


SIRADAKİ HABER