EMEKLİ İKRAMİYE: Emekliler ikramiye bekliyor

EMEKLİ İKRAMİYE: Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Abdullah Eren, işçi emeklilerin, Kurban Bayramı'nda ikramiye beklediğini söyledi. Eren, 'Şu an için bir ikramiye söz konusu değil ama emeklilere her bayramda yarım maaş ikramiye verilmesi hepimizi mutlu eder' dedi

Emekliler ikramiye bekliyor

Kurban Bayramı yaklaşırken işçi emeklileri, ‘ikramiye alacak mıyız? sorusunu düşünmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda promosyon alarak sevinen emekliler, bu bayramda hayal kırıklığı yaşayacak. Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Abdullah Eren, Kurban Bayramı’nda emeklilere ikramiye verilmeyeceğini belirtti. Seçim zamanı verilen vaatlerin yerine getirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Eren, emeklilere her bayram yarım maaş ikramiye verilmesi gerektiğini dile getirdi.

VERİLEN SÖZLER TUTULSUN

Bazı internet sitelerinde ‘emekliye bayram ikramiyesi verilecek’ gibi haberlerin çıktığını kaydeden Başkan Eren, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Eren, “Emekliler, bu haberlere ümit bağlamasın çünkü Kurban Bayramı için herhangi bir ikramiye ve promosyon söz konusu değil. İkramiye alacağız düşüncesine kapılıp, hayal kırıklığı yaşamasınlar. Emekli maaşlarına belli bir zam yapıldı, enflasyon oranına göre emekliler 100 liralık zam beklerken 60 lira zamlı maaş aldı. Durum böyle olunca emekliler, hayal kırıklığına uğradı, verilen zamlar çok düşük. Emekliler, seçim zamanları verilen sözlerin tutulmasını istiyor. Emeklilere her bayramda yarım maaş ikramiye verilmesi hepimizi mutlu eder” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

1 Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

2 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

3 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı

4 Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı

Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

5 Emekli korucu tarlasında ölü bulundu


SIRADAKİ HABER