Haberler Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı: 'Tarım işçileri zor durumda'

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı: 'Tarım işçileri zor durumda'

Tarım işçilerinin çadırını ziyaret eden Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, işçilerin kötü koşullarda konakladığını belirterek, 'Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın tarım işçilerimizin ihtiyaçlarının bir an önce karşılanması için gerekli talimatları vereceklerine inancım tamdır' dedi.

 Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı: 'Tarım işçileri zor durumda'

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Çarşamba Ziraat Odası Muammer Aydemir, Samsun'un Çarşamba, Ayvacık, Salıpazarı ilçelerinin ortak noktası olan Cecil mevkiindeki tarım işçilerinin sorunlarını yerinde incelemek üzere işçilerin çadırını ziyaret etti.

DAHA FAZLASI YAPILMALI

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, "Teknolojinin bu kadar geliştiği yerde elektrik ve su olmaması çok üzücü bir durum. Samsun Valimiz Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'ın burada konaklayan tarım işçilerimizin ihtiyaçlarının bir an önce karşılanması için gerekli talimatları vereceklerine inancım tamdır. 3 milyon mülteciye kamplar ve sosyal imkanlar sağlayan büyük Türk devletimizin kendi öz vatandaşlarına alınteri ile rızkını kazanmaya gelen tarım işçilerine bunun daha fazlasının yapılması gerekmektedir" dedi.

Başkanlar ayrıca ziyarette tarım işçilerinin çocuklarına kalem, çikolata, Türk bayrağı ve şapka hediye etti.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}