HaberlerÇocukların kayak keyfi

Çocukların kayak keyfi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Samsun Çocuk Evleri'nde kalan çocuklara kayak eğitim verdi.

Çocukların kayak keyfi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Samsun Çocuk Evleri’nde kalan çocuklara kayak eğitim verdi.

Bakan Akif Çağatay Kılıç, "Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, geniş kitlelere yaygınlaştırılması ve başarılı sporcular yetiştirilmesi için çalışıyoruz" dedi

EĞİTİM ALDILAR
Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Çocuk Evleri’nde kalan 8-17 yaş grubu 20 çocuğu Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’ne götürdü.

2016 yılı faaliyetleri kapsamında 19 Mayıs Dağcılık Kulübü üyesi beden eğitimi ve kayak antrenörleri nezaretinde kayak eğitimi alan çocuklar, ilk 2 gün kayma, kar sabanı duruş ve dönüşler, slalom ve basit dönüşler, temel paralel kayma ve paralel kayma tekniğini öğrendi. 3. ve 4. gün ise tüm çocuklar kendi başlarına kayak yapmayı başardı. Dağ kayağı eğitiminin 2. aşaması, 2016 yılı aralık ayında Kastamonu Ilgaz Dağı’nda gerçekleştirilecek.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, dünya ülkeleri arasında genç nüfusa sahip olma açısından Türkiye'nin ön sıralarda yer aldığını ifade ederek, "Çocuklarımızın, gençlerimizin bilgi toplumunun gerekleriyle donanmış, ülke kalkınmasında aktif, yaşam becerileri güçlü, özgüven sahibi, insani ve milli değerlere haiz, girişimci katılımcı olmalarını istiyoruz. Toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, spor hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliği arttırılarak sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılması ve başarılı sporcular yetiştirilmesini temel amaç olarak belirledik. Bu çerçevede Gençlik ve Spor Bakanlığımız kuruluşundan bu yana önemli çalışmalara imza atıyor" dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}