HaberlerYengil, 'Genç ve kaliteli ekibiz'

Yengil, 'Genç ve kaliteli ekibiz'

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Voleybol Takımı Başantrenörü İsmanil Yengil, genç ve kaliteli bir ekip kurduklarını belirterek, 'Sultanlar Ligi'ne çıkacak gücümüz var' dedi

Yengil, 'Genç ve kaliteli ekibiz'

FİLEDE YOĞUN TEMPO

Bayanlar Voleybol 1. Ligi B Grubu’nda mücadele edecek Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Ekim ayında başlayacak lige en iyi şekilde hazırlanmak istediklerini belirten Başantrenör İsmail Yengil, “Hazırlık dönemimizin ikinci haftasındayız. Çalışmalarımız gayet güzel geçiyor. Sezon başında da belirlediğimiz plan doğrultusunda açık hava antrenmanlarımız, atletizm ve plaj voleybolu kortlarındaki çalışmalarımız sürüyor. Salon ve fitness antrenmanlarımıza da başladık. Salonda top kontrol, top tekniği ve defans çalışmaları yapıyoruz. Her şey planladığımız gibi düzgün bir şekilde gidiyor. Oyuncularımızın çalışmalarından çok memnunum" diye konuştu.

İKİNCİ YABANCI BEKLEYECEK

Yengil, kadrodaki 11 oyuncunun 8’i transfer ve 3’ü alt yapıdan olduğuna dikkat çekerek, "Genç bir ekibiz. Ada German, U23 Takımı ile Dünya Şampiyonası’nda yer alacak. Ay başından sonra bize katılacak. Genç bir kızımızı ve yabancı bir oyuncumuzu birkaç güne kadar aramıza katacağız. Bu seneki hedefimiz geçen sezon arkadaşlarımızın yaptığının bir tık üstüne yani Sultanlar Ligi’ne yükselmek. Bunu yapabilecek gücümüzün var. İlk devreyi bu kadro ile çok iyi bir şekilde bitireceğimizi planlıyoruz. Bu doğrultuda ikinci yabancı oyuncu tercihimizi hemen kullanmak istemiyoruz. Devre arasında da yöneticilerimiz uygun görürse ikinci yabancı oyuncu hamlemizi kullanıp takımımızı play-offlara götürmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Tugay BAŞSANSIRADAKİ HABER
}