Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun enteresan şehir

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, OMÜ Vakıf ile ilgili 3 kez mahkemelik olduklarını ancak hepsinden bearaat ettiklerini belirterek, 'Samsun enterasan bir şehir. Başka üniversite vakıfları hukuka aykırı davranmalarına rağmen hukuki bir süreç yaşamazlarken, biz 3 kez yaşadık' dedi

Samsun enteresan şehir

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vakfı Başkanlığı'nın 33. Genel Kurulu, OMTEL Otel'te yapıldı.

Eski Başkan Prof. Dr. Muhammet Dervişoğlu'nun OMÜ Rektörlüğü'ne adaylığını açıklaması nedeniyle, Vakıf Başkanlığı'na Prof. Dr. İsmet Boz aday gösterildi. 50'si kurucu, toplam 85 üyenin üyenin oyunu alarak başkanlığa seçilen Prof. Dr. Boz, "Bu günü kadar, üniversitemizin gelişmesi için canla başla çalışan Vakıf üyelerimize teşekkür ederken, yeni yönetimimizin başarılara imza atmasını diliyorum" dedi.

Genel kurulda konuşan OMÜ REktörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ise, OMÜ Vakıf ile ilgili 3 kez mahkemelik olduklarını belirterek, "2007 yılında açılan bir davada, Yargıtay bizi haklı buldu. Daha sonra yine şikayet edildik. Bu defa yine haklı bulunduk. Son olarak 2014 yılında yine ihalalerle ilgili şikayet edildik. Bunda da yerel mahkeme bizi haklı buldu. Hem üniveriste idare komisyonları hemd e Vakıf incelendi. İhale Kanunu'na göre kamu yöneticileri, vakıf kuramaz ve kiralama yapamaz. OMÜ Vakfı tüzüğü ve Genel Kurul yapısı ile bu tanıma uymamaktadır. Bu 3 kez mahkemece teyit edilmiştir. Samsun enterasan şehir. Hiçbir kuruş almadan mesaisini harcayan kaynaklarını neredeyse tamamını üniversiteye harcayan bir vakıf, bu şehirde sorgulanıyor, mahkemelere kadar gidiliyor. Başka üniverisetlerde şunu gördüm. Üniversitenin kiralama sözleşmesi imzasında, kiralayan da kiraya veren de üniversite rektörü görünüyor. Ben bunun suç olduğunu diğer rektör arkadaşlara söyledim. Bunun gibi en az 30 üniversite var. Bunlarda yasaya aykırılık var, ama onlardan birşey sorulmuyor. Ama bizde mahkemeye kadar gidiliyor" diye konuştu.

DERVİŞOĞLU BAŞARI DİLEDİ
OMÜ Rektörlüğü'ne adaylığını açıklayan eski OMÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Muhammet Dervişoğlu da, "OMÜ Vakfı, üniversiteyi geliştiren bir vakıftır. Bunları yapmak için de 5 işletmemiz bulunmaktadır. Yeni yönetimin benden sonraki çalışmalarında başarılı olacağına inancım tamdır. Yeni başkan ve yönetimine başarılar diliyorum" dedi.

Bayram OK

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki kayıp şahsın cesedi bulundu

1 Samsun'daki kayıp şahsın cesedi bulundu

Samsun Emniyet Müdürü Yavuzun Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

2 Samsun Emniyet Müdürü Yavuz'un Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

Samsundaki başarıya devlet takdiri

3 Samsun'daki başarıya devlet takdiri

Samsuna şehit ateşi düştü

4 Samsun'a şehit ateşi düştü!

Balık hafızası

5 Balık hafızası...

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme

6 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme!

Samsunda FETÖnün emniyet abileri operasyonunda yeni gelişme

7 Samsun'da FETÖ'nün emniyet 'abileri' operasyonunda yeni gelişme!

Samsuna 2,13 milyarlık yatırım

8 Samsun'a 2,13 milyarlık yatırım

Samsun Trabzon buluştu

9 Samsun Trabzon buluştu

Samsunda 7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi

10 Samsun'da 7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi!


SIRADAKİ HABER