Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Kupa Samsun'a geldi

Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü, Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenen International Eastercup Berlin-Moabit Whell Chair Basketbal Turnuvası'nda tarih yazdı. Finalde, Hollanda temsilcisini 58-50 yenen Kırmızı- Beyazlılar, kupayı Samsun'a getirdi

Kupa Samsun'a geldi

Almanya'nın Berlin kentinde 12 ülke takımının katılımıyla düzenlenen International Eastercup Berlin-Moabit Whell Chair Basketbal Turnuvası'nda Türkiye rüzgarı esti.

Şampiyonadaki tek Türk takımı Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü, sırasıyla Almanya, Hollanda, Romanya ve yine Almanya ekiplerini yenerek adını finale yazdırdı. Final maçını Hollanda'nın ISV Hengelo Takımı'yla oynayan Kırmızı- Beyazlılar, ilk periyodu geride tamamladı.

Grup maçlarında 25-22 mağlup ettiği rakibi karşısında ikinci periyot itibariyle oyun üstünlüğünü alan Samsun BESK, maçı 58-50 kazanarak şampiyon oldu.

DESTEKÇİLERE TEŞEKKÜR
Şampiyonluk kupasını salonu dolduranların alkışları arasında alan Kırmızı-Beyazlı ekipte büyük mutluluk yaşanırken; takım oyuncularından Kerim Kara ise turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi. Başkan Yakup Özden, takımıyla gurur duyduklarını belirterek, kendilerine inanan, destek veren YEPAŞ, Yeşilyurt ve Medyakent’e teşekkür etti.

Başkan Özden, "Daha önce de Romanya'da şampiyon olup kupa kazanmıştık. Şimdi Almanya’dan da aynı dereceyle dönmek, tarihi mümkün olmayan bir mutluluk. Teknik ekip ve oyuncuları kutluyorum. Tüm destekçilerimize de teşekkür ederim" dedi.

EN DEĞERLİ KERİM KARA...
Şampiyonanın en değerli oyuncusu Samsun BESK'ten Kerim Kara seçildi. Kara, ödülünü alırken, Samsun BESK ailesine de teşekkür etti.

BÜYÜK COŞKU...
Almanya'da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız da final maçına büyük ilgi gösterdi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla Samsun BESK'i destekleyen taraftarlar, kupanın kaldırılmasıyla büyük sevinç yaşadı.

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

4 Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

Samsunspor Göksu Kafa kafaya çarpışmışız

5 Samsunspor: Göksu: Kafa kafaya çarpışmışız

Öyle kolay olmadı

6 Öyle kolay olmadı...

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

7 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

8 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Teröristler yol kesip araç yaktı İşte o anlar

9 Teröristler yol kesip araç yaktı! İşte o anlar...

Fındık Fındıkta rekolte savaşları başladı

10 Fındık: Fındıkta rekolte savaşları başladı


SIRADAKİ HABER