Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun ile Ürdün Arasında Sıcak İlişki

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Arapça öğrenmek üzere Ürdün'e gidecek olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ağırladı.

Samsun ile Ürdün Arasında Sıcak İlişki

Atakum İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve velilerin destekleriyle dil öğrenmek üzere Ürdün'de 2.5 ay kalacak olan öğrencileri makamında kabul eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Öğrencilerin orada otellerde konaklaması dil öğrenmeleri açısından pek sağlıklı olmaz. Bence orada yaşayan ailelerin yanına yerleşmeleri daha etkili olacaktır. Otelde arkadaşlarıyla kalan bir öğrenci Arapça değil Türkçe konuşur. O yüzden dil pek gelişmez diye düşünüyorum. Ama oradaki Ürdünlü ailelerin yanında olduklarında daha rahat öğrenirler. Ben bu konuda yardımcı olması için Ürdün'de yaşayan bir kaç dostumla temas kuracağım' dedi ve Ürdün'deki tanıdıklarını arayarak öğrencilerin evlere yerleştirilmesi konusunda ricada bulundu.

BAŞKAN YILMAZ ZERKA'YI ZİYARET EDECEK
Ürdün'ün Zerka Belediyesi ile kardeş şehir olma yolunda çalışmalar olduğunu da söyleyen Başkan Yılmaz, 'Geçtiğimiz aylarda Ürdün'ün Zerka Belediyesi Başkanı Emad Almomani ziyaretimize gelmişti. Kardeş şehir olma ile ilgili görüşmelerimiz olmuştu. Bizlerde önümüzdeki günlerde buraya bir ziyaret gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi adına önemli bir adım atacağız' diye konuştu.

Ürdün'e dil eğitimi almak için gidecek olan 38 öğrenciye 2 öğretmen ve 1 personel eşlik edecek. 2.5 ay sürecek olan eğitimler sonucunda öğrenciler Arapça dilini öğrenmeyi hedefliyor.

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zaim Köseoğlu, Atakum İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İbrahim Sandıkçı ve öğrenciler Başkan Yılmaz'ın Ürdün'deki eğitimlerine destek olmak için kurdukları temaslardan dolayı memnun olduklarını belirterek teşekkür ettiler.EN ÇOK OKUNANLAR

FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

1 FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

Bu böyle gitmez

2 Bu böyle gitmez

Samsun gün sayıyor

3 Samsun gün sayıyor

Sel Samsunu da vurdu

4  Sel Samsun'u da vurdu

Transfer var sonuç yok

5 Transfer var sonuç yok

Polisler uyuşturucu satmış

6 Polisler uyuşturucu satmış!

Coşkun Zeren Chibuikenin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı

7 Coşkun Zeren: 'Chibuike'nin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı'

Haysiyet cellatları

8 Haysiyet cellatları...

Geçim kaynağımı kaybettim

9 Geçim kaynağımı kaybettim

Neredeyse 1 yıldır kazanamıyor

10 Neredeyse 1 yıldır kazanamıyor


SIRADAKİ HABER