Karabük haber: TBMM eski Başkanı Mehmet Ali Şahin:

Karabük haber: TBMM eski Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, '16 yıl önce AK Parti kurulmamış olsaydı, siyasi istikrasızlık devam ediyor olacaktı ve şu anda belki de 100'üncü hükümet kimler arasında kurulacak' diye konuşuluyor olacaktı' dedi.

TBMM eski Başkanı Mehmet Ali Şahin:

Şahin, AK Parti Eflani İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin gücünü vatandaştan aldığını ve bugünlere gelene kadar çok badireler atlattığını, bugünlere kolay gelmediğini söyledi.
Güven ve istikrarın çok önemli olduğuna değinen Şahin, 'AK Parti 16 yıl önce kurulmamış olsaydı, 15 yıl öncede iktidara gelmemiş olsaydı, şu anda Türkiye'nin başında 65. hükümet mi olurdu, yoksa 100. hükümet mi olurdu? Kesinlikle 100. hükümet olurdu. Çünkü AK Parti'den önce Türkiye'de hükümetlerin ortalama ömrü 16 aydır. AK Parti kuruluşuyla ve iktidara gelişiyle ve sürekli tek başına iktidar oluşuyla Türkiye'de siyasi istikrarı adeta kalıcı hale getirmiştir. Şimdi 16 Nisan'da gerçekleştirilen Anayasa değişikliğinin kabulü ile artık Türkiye'de kim kimle koalisyon kuracak, kurulacak mı kurulmayacak mı? Bütün bunların hepsi tarih oldu. Anayasa değişikliğini milletimiz kabul etti, artık bundan sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçiminden sonra artık siz sadece Cumhurbaşkanını seçmeyeceksiniz, Cumhurbaşkanıyla birlikte hükümeti de kendiniz seçmiş olacaksınız. Artık mecliste güvenoyu almıştı almamıştı bu tartışmalar da olmayacak. Siyasi istikrar artık Türkiye'de anayasal güvenceye kavuşmuş oluyor. Dolayısıyla AK Parti kurulmamış olsaydı, siyasi istikrasızlık devam edecekti ve şu anda belki de '100. hükümet kimler arasında kurulacak' diye konuşuluyor olacaktı. 16 yıl önce AK Parti kurulmamış olsaydı ve 15 yıl önce iktidara gelmeseydik, 10 metre su borusu için Ankara'nın onayı beklenecekti' diye konuştu.
AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Milletvekili Burhanettin Uysal, Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile partililerin hazır bulunduğu ve tek adayla gidilen kongrede mevcut başkan Ersin Cebeci güven tazeledi.

TBMM eski Başkanı Mehmet Ali Şahin:EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da acı ölüm!

2 Samsun'da acı ölüm!

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

3 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

4 Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

5 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Ve atları da vururlar...

6 Ve atları da vururlar...

Önce çarptı, sonra darp etti

7 Önce çarptı, sonra darp etti

Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

8 Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

Konya'da fener alayı coşkusu

9 Konya'da fener alayı coşkusu

Palet deposunda yangın

10 Palet deposunda yangın


SIRADAKİ HABER