HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 50 günlük yağmur hasreti sona eriyor

Samsun'da 50 günlük yağmur hasreti sona eriyor - Samsun Haberleri

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Samsun yeni haftaya sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışla başlıyor. Böylece 50 gündür Samsun'un alçak kesimlerine yağmayan yağmur hasreti sona eriyor

Samsun'da 50 günlük yağmur hasreti sona eriyor

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından son yapılan değerlendiremeye göre Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri Samsun ve civarında gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Cuma ve Cumartesi günleri ise havanın çok bulutlu olması tahmin ediliyor.

SAMSUN SERİNLİYOR

Yeni haftaya sağanak yağışla başlayacak olan Samsun'da haftanın ilk günlerinde gelen yağışlı havanın ise sıcaklıkları 1-3 derece düşürmesi bekleniyor. Buna göre Pazartesi günü en düşük sıcaklık 22, en yüksek 29 derece, Salı günü en düşük 22 en yüksek 28 derece, çarşamba günü en düşük 21, en yüksek 27 derece beklenirken, perşembe günü yağışlı hava şehri terkederek yerini en düşük 21 en yüksek 27 dereceli havaya bırakıyor.

Rüzgarların iç kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, kıyı kesimlerde ise batı ve kuzeybatı zamanla doğulu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}