35 Bin Lirasını Dolandıranlara Beddua Yağdırdı

Samsun'da telefonla kendisini arayan şahıslara 35 bin lirasını kaptıran yaşlı adam dolandırıcılara beddua yağdırarak, kimsenin kendisi gibi tuzağa düşmemesi için uyarıda bulundu.

35 Bin Lirasını Dolandıranlara Beddua Yağdırdı

Samsun'un İlkadım ilçesi Liman Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Samsun İl Özel İderesi'nden 4 yıl önce emekli olan 70 yaşındaki 4 çocuk babası Cengiz Baloğlu'nu telefonla arayan kimliği belirsiz dolandırıcı kendisini polis olarak tanıtıp terör örgütü PKK'nın kimlik bilgilerini ele geçirdiğini ve kullandığını, adına da 32 telefon hattı çıkardığını ileri sürerek korkutup kandırarak operasyon için verdikleri hesaba para yatırmasını istedi.

Dolandırıcıların tuzağına düşen yaşlı adam Kale Mahallesi'ndeki bir bankaya gidip verilen hesaba 35 bin lira para yatırdı. Dolandırıcılar yatırılan parayı anında çektiler. Bankacının dolandırıldığını söylemesi üzerine olay polise haber verildi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Bürosu ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Polise şikayette bulunan Cengiz Baloğlu, Samsun Emniyet Müdürlüğü çıkışı yaptığı açıklamada dolandırıcılara beddua yağdırdı ve kimsenin kendisi gibi tuzağa düşmemesi için uyarıda bulundu.

Söz konusu 35 bin lirayı oğluna düğün yapmak için biriktirdiğini belirten Cengiz Baloğlu, 'Ben düştüm mağdur oldum benim gibi kemse tuzağa düşüp mağdur olmasın. 'Ben polisim' dedi ve emniyetten aradığını söyledi. Polis başımızın tacı. Biz böyle biliyoruz. Dolandırıldığımı anlamadım. Beni bankadaki bayan uyardı. 35 bin lira yatırdım. Çocuk evlendirecektim. Elimdeki olan nakit param gitti. Allah belalarını versin. Başka ne diyeyim. Allah 100 bin kere belalarını versin. Çocuk evlendirecektim. Düğün parasını yediler. Allah yedirtmesin, fitil fitil burunlarından getirsin' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

2 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

3 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

4 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

5 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Sakata geldik

6 Sakata geldik

Para değil, onur işi...

7 Para değil, onur işi...

Lime lime doğrandık

8 Lime lime doğrandık

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: CHP, tarihinin kararını verdi

9 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: CHP, tarihinin kararını verdi

Siyasetin seviyesi düştü

10 Siyasetin seviyesi düştü


SIRADAKİ HABER