İşitme engellilerde işitenler yarışıyor

Gerçek Spor Kulübü Antrenörleri, 'Biliyoruz ki, işitme engelliler kategorisinde bir çok sporcu işitip konuştuğu halde doktor raporuyla yarışmalara alınıyor. Ancak bizim sporcumuz gerçekten işitmiyor ve onun derecesi daha değerli' dedi

İşitme engellilerde işitenler yarışıyor

Gerçek Spor Kulübü Antrenörleri Fatma Zayimoğlu, Erkut Şahin ve Furkan Othan, sporcuları Hayri Varlı'nın İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası'nda ikinci olmasından dolayı gurur yaşadıklarını söyledi. Antrenörler, "Biliyoruz ki, işitme engelliler kategorisinde bir çok sporcu işitip konuştuğu halde doktor raporuyla yarışmalara alınıyor. Ancak bizim sporcumuz gerçekten işitmiyor ve onun derecesi daha değerli" dedi

RAPORLA YARIŞIYORLAR
Samsun'da düzenlenen İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası'nda Gerçek Spor Kulübü'nden Hayri Varlı, ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

13 yıldır judo ve satranç kategorilerinde ulusal ve uluslararası alanda bir çok başarı elde eden kulüpte Hayri Varlı'nın bu derecesi bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Kulüp Antrenörleri Fatma ZAyimoğlu, Erkut Şahin ve Furkan Othan, "Hayri Varlı, üstün yetenekli ve gerçekten işitme engelli bir sporcumuzdur. Gerçekten diyoruz çünkü, biliyoruz ki, işitme engelliler kategorisinde bir çok sporcu, işitip, konuştuğu halde bu yarışmalara doktor raporu ile katılabiliyor. Bu yüzden, Hayri'nin madalyası daha önem kazanıyor. Kendisini, gönülden kutluyoruz" diye konuştu.

EVLİ 3 ÇOCUK BABASI
Hayri Varlı ise, "20 yıl önce antrenör Fatma Zayimoğlu beni judoya başlattı. O yıllarda işitme engelliler yarışmaları dahi yapılmıyordu. Hocam Fatma Zayimoğlu, beni hakemlerle anlaşarak özel izinle normal judocuların katıldığı şampiyonalarda yarıştırıyordu. Yirmi yılda, bir çok kez Türkiye birinciliği ve ikinciliği gibi derecelerim oldu. Birçok kez Ay-Yıldızlı formayı giyerek ülkemi gururla temsil ettim. Uluslararası madalyalarım var. Şimdi evli ve üç çocuk babasıyım. Geçim şartları nedeni ile uzun süredir judo yapamıyordum. Ama, sağ olsun hocalarım Fatma Zayimoğlu, Erkut Şahin ve Furkan Othan'ın desteğiyle bu şampiyonaya kısa sürede hazırlanıp yine ikincilik elde ettim. Hocalarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Selçuk KAYA



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Samsun'da şüpheli ölüm

2 Samsun'da şüpheli ölüm

'Neden ben' diye sormak!

3 'Neden ben' diye sormak!..

Test edildi, onaylandı

4 Test edildi, onaylandı

Eski vekile ihraç talebi

5 Eski vekile ihraç talebi

Samsunlu futbolcunun mutlu günü

6 Samsunlu futbolcunun mutlu günü

Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

7 Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

8 Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

9 İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

 Dualar Yıldırım için

10 Dualar Yıldırım için


SIRADAKİ HABER