Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

'Kültür Yolu'yla Ünye tanıtılacak

Tarihi Kentler Birliği'nin 2016 yılı toplantılarında gösterilmek üzere hazırlanan tanıtım filminde, 'Kültür Yolu' projesi ile Ünye'ye de yer verildi

'Kültür Yolu'yla Ünye tanıtılacak

Tarihi Kentler Birliği’nin 2016 yılında yapacağı toplantılarda gösterilecek olan 15 dakikalık tanıtım filminde Ünye de yer alacak.

Belgesel tanıtım filmi çekimleri için Ünye’ye gelen Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı kurucu ve yönetim kurulu üyesi, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Üyesi, tecrübeli senarist ve görüntü yönetmeni Hasan Özgen ve Ankara Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Kurtuluş Özgen, birçok tarihi mekanda özel çekimler yaptı.

ÇALIŞMALAR MUTLULUK VERİCİ

Özgen ve beraberindeki ekip, Kültür Yolu Projesi’nin duraklarından Kadılar Yokuşu, Müze Ev, Yalı Kilisesi, çift merdivenli Yürürler Konağı’nın yanı sıra Sebile Hanım Konağı ve Bakırcılar Arastası’nda çekimler yaparak belgeselin Ünye çekimlerini tamamladı. Çekimler sırasında Kültür Yolu projesini detaylı olarak inceleme fırsatı bulduklarını belirten Özgen, "Ünye’de çekim yaptığımız noktalarda yürütülen çalışmaları görünce çok mutlu olduk. Projeyi başlatan ve projede emeği geçen herkesi tebrik etmek lazım" diye konuştu.

TANITIM İÇİN EN ÖNEMLİ PROJE

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise, "Kültür Yolu Projesi, Ünye’nin turizm potansiyelini artıracak en önemli proje. Bu önemli projenin Tarihi Kentler Birliği'nin tanıtım belgeselinde yer alması ilçemizin tanıtımı açısından son derece önemli. Çekimlerde projeye yer verilmesinden memnuniyet duyduk" ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Yönetim sessiz taraftar tepkili

1 Yönetim sessiz taraftar tepkili

Liderimizin emirlerine amadeyiz

2 Liderimizin emirlerine amadeyiz

Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı

3 Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı!

Kritik haftalar

4 Kritik haftalar

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

5 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

Bir gözaltı ve bir gerçek

6 Bir gözaltı ve bir gerçek...

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

7 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'

Güvenlik Uzmanı Mete Yarardan Samsun OMÜde önemli açıklamalar

8 Güvenlik Uzmanı Mete Yarar'dan Samsun OMÜ'de önemli açıklamalar

 Samsundan Berline evlilik teklifi

9 Samsun'dan Berlin'e evlilik teklifi

İhanetçiler boğulacak

10 İhanetçiler boğulacak


SIRADAKİ HABER