Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Canik tecrübeli belediye oldu

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ''Uluslararası düzeyde 5. sempozyumu düzenlemiş olmanın onurunu yaşıyoruz. Artık bu konuda tecrübeli bir belediyeyiz' dedi

Canik tecrübeli belediye oldu

Dünyanın pek çok ülkesinden bilim insanlarını Samsun’da buluşturan 5. Uluslararası Geçmişten Günümüze Şehir ve Kadın Sempozyumu sona erdi. Canik Belediyesi ve History Studies Dergisi işbirliğiyle Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyumun kapanışına Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başkan Yardımcıları Alican Usta ile İrfan Göz de katıldı.

GÖÇ SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK
Genel Koordinatörlüğünü Prof. Dr. Osman Köse’nin yaptığı sempozyumun kapanışında konuşan Başkan Osman Genç, “Uluslararası düzeyde 5. sempozyumu düzenlemiş olmanın onurunu yaşıyoruz. Artık bu konuda tecrübeli bir belediyeyiz. Düzenlediğimiz sempozyumlarla geçmişimizdeki tecrübeleri günümüze güncelliyoruz ve sadece şehrimizin değil, insanlığın faydasına sunuyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl Ülkeler ve Şehirler Arası Göç Sempozyumu düzenleyeceğiz" diye konuştu.

GÖÇ ÖNEMLİ BİR SORUN
Göç konusunun insanlığın önemli bir sorunu olduğunu ifade eden Genç, "Şehirler arası yaşanan göçün yanı sıra ülkeler arasında, özellikle günümüzde göç konusu önemli bir sorun. Beyin göçünü önlememiz gerekiyor. Hemen yanıbaşımızda 911 kilometre sınırımız bulunan Suriye’den başta ülkemiz olmak üzere dünyanın pek çok yerine yaşanan göç, Pakistan, Irak gibi diğer İslam ülkelerinden yaşanan göçler mutlaka araştırılmalı ve çözüm yolları geliştirilmelidir. Biz de Canik Belediyesi olarak tecrübemizi bu noktada kullanarak, hem şehirlerimiz, ülkemiz, hem İslam dünyası için faydalı bir çalışmaya imza atmak istiyoruz” diye konuştu.

SEMPOZYUM KİTAPLAŞACAK
Geçmişten Günümüze Şehir ve Kadın Sempozyumunun oldukça verimli geçtiğine de işaret eden Genç, "Mutlaka medeniyet kodlarımıza dönmemiz gerekiyor. Düzenlediğimiz sempozyumları, tarihi tecrübelerden yararlanmamız, geleceğe daha sağlam ulaşmamız açısından çok önemsiyorum. İnşallah bu sempozyumda ortaya çıkan çalışmaları kitaplaştıracağız. Başta Sempozyumun Genel Koordinatörü Prof. Dr. Osman Köse olmak üzere, sempozyuma Türkiye’nin ve dünyanın pek çok üniversitesinden katılarak katkı sağlayan tüm bilim insanlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sempozyuma katılan bilim insanları da, sempozyumun oldukça faydalı olduğunu belirterek, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i kültürel bir hizmeti gerçekleştirmesinden dolayı tebrik etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

2 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

3 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

4 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

5 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

6 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

7 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Uyuşturucuya karşı kano ile Karadenize açılan şahıs Samsuna ulaştı

8 Uyuşturucuya karşı kano ile Karadeniz'e açılan şahıs Samsun'a ulaştı

Samsun Haber Samsunda DEAŞa şafak operasyonu

9 Samsun Haber: Samsun'da DEAŞ'a şafak operasyonu

Samsunsporlu futbolcu Kenan Karışık Gururluyum

10 Samsunsporlu futbolcu Kenan Karışık: 'Gururluyum'


SIRADAKİ HABER