Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İlkadım büyük açılışa hazırlanıyor

Toplumun her kesimine yönelik hizmetleri yaparken dev projeleri de hayata geçirdiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, bitme aşamasına gelmiş birçok proje, temeli atılan ve atılmak üzere olan birden fazla hizmetleri açılış ve temel atma aşamasına getirdiklerini kaydetti.

İlkadım büyük açılışa hazırlanıyor

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Gazi Sosyal Tesisleri'nde okul servisi şoförleri ile bir araya geldi.

Haftanın her günü her gün farklı bir programla mahalle sakinleri, esnaflar, sivil toplum örgütleri, meslek odaları ile bir araya gelen Başkan Erdoğan Tok, 'Hizmetlerimizi icra ederken toplumun her katmanını, her kademesini yaptığımız hizmet ve projelerimizle bilgilendiriyoruz' dedi.

Okul servisi şoförlerinin sorumluluklarının büyük olduğunu söyleyen Başkan Tok, 'Okul servisi şoförleri topluma örnek insanlardır. Davranışlarıyla kılık kıyafetleri ile vitrindeki insanlardır. Sizlerin sorumluluğu çok büyük. Her gün can taşıyorsunuz. Yaptığınız görevin değeri ve pahası ölçülemez. Çocuklarımız sizlere emanet' diye konuştu.

Şoförlere belediye hizmet ve projeleri hakkında bilgiler veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mahallelerde cadde ve sokaklarda yapılan çalışmaları anlattı. Başkan Tok, 'Belediyemizin bünyesine birçok araç kazandırdık. Köy statüsünden mahalle kimliğine kavuşan 11 tane mahallelerimizin bütün köy içleri sıcak asfalt oldu. Tali yolları, statik kaplamaları çevre düzenlemelerinin hepsi yapıldı. Şehir merkezinde de ciddi çalışmalar yaptık. Geçen yıl 43 bin 300 ton asfalt döktük. 46 bin 50 metrekare beton kaldırım yapmışız. 45 metrekare parke taş, 118 bin 850 metrekare statik kaplama, 7,5 kilometre yol açma gibi ciddi işler yapmışız. Öyle hızlı çalışıyoruz ki acil hizmet gereken mahallelere pratik olarak ekipmanlarımızı göndermemiz gerekiyor. Ondan dolayı da bu ekipmanlarımızı alma ihtiyacı hissettik. Faydasını da görüyoruz. Zaman kaybına tahammülümüz yok. Ekiplerimiz geceli gündüzlü çalışıyorlar' dedi.

Belediye olarak her alanda toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren çalışmaları hayata geçirdiklerini belirten Başkan Tok, 'İlkadım Belediyesi olarak başlattığımız çalışmalar dört koldan hızla devam ediyor. Belediyecilik görevlerimizi eksiksiz yerine getirirken diğer yandan da İlkadım'ı bir marka haline getiren, İlkadım ilçemizin her geçen gün değerini yükselten projelerimiz hayat buluyor. İlçemizin doğusunda, batısında, her bir noktasında büyük projelerimiz yükseliyor. Bir yanda Türkiye'ye örnek olacak Selçuklu mimarisine uygun kesme taş ve ahşaptan oluşacak olan cami ve külliye projemiz, diğer yanda Derebahçe Sosyal Tesisleri, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi, Baruthane Mahallemizde İlkadım Kültür ve Medeniyet Yolu, yeni Belediye Hizmet Binası ve Unkapanı Kültür Merkezi yenileme çalışmaları gibi hizmetlerimiz temeli atılan, bitmek üzere olan ve startı verilen projelerdir' şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunsporda arayış başladı

1 Samsunspor: Samsunspor'da arayış başladı

Samsunspor Erkurt Tutu yeniden aday

2 Samsunspor: Erkurt Tutu yeniden aday

Samsunspor Kaderleri yeni ekipte

3 Samsunspor: Kaderleri yeni ekipte

Samsun Haber Samsunda FETÖden tutuklu 6 iş adamı tahliye oldu

4 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den tutuklu 6 iş adamı tahliye oldu

Samsun Haber Samsunda markete silahlı soygun

5 Samsun Haber: Samsun'da markete silahlı soygun

Samsun Haber Samsunda stadyumda dev iftar

6 Samsun Haber: Samsun'da stadyumda dev iftar

Samsunspor Ve söz başkanda

7 Samsunspor: ...Ve söz başkanda

Samsun Haber Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

8 Samsun Haber: Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunspor Beklenen oldu Özköylüyle yollar ayrıldı

9 Samsunspor: Beklenen oldu! Özköylü'yle yollar ayrıldı

CHPnin iftar çadırına yoğun ilgi

10 CHP'nin iftar çadırına yoğun ilgi


SIRADAKİ HABER