Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Atakum'da Kutlu Doğum Çocuk Şenliği

Samsun'un Atakum ilçesinde Kutlu Doğum Çocuk Şenliği düzenlendi.

Atakum'da Kutlu Doğum Çocuk Şenliği

Atakum Belediyesi, Atakum Kaymakamlığı, Atakum Müftülüğü, Atakum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Atakum Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atakum Gençlik Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği şenlik, Atakum Belediyespor Stadyumu'nda gerçekleştirildi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın yanı sıra şenliğe destek veren kurumların ilçe müdürleri ile yöneticilerinin katıldığı etkinliğe Atakumlu çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar, kendileri için kurulan sportif ve kültürel alanlarda doyasıya eğlendi. Minik güreşçilerin kıyasıya mücadelesinde heyecanlı anlar yaşattı. Türk bayraklarıyla donatılan stadyumda ilahiler ve şiirler okuyan minikler, programın son kısmına doğru tüm davetlilerle birlikte şehitler için dua etti.

Vali Şahin, yaptığı konuşmada dünyada yaşanan olumsuzlukların son bulması için iyi bir eğitime ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 'Peygamber Efendimizin çocuk sevgisi herkesin malumu. Çocuklara bu kadar büyük önem veren bir peygamberin ümmeti olarak nasıl davranmamız gerektiği de ortadadır. Onu iyi anlarsak yaşadığımız sıkıntıların tamamını ortadan kaldırmış oluruz. Çocuklara İslam ahlakını sevdirebilmemiz gerekiyor. Hayat zinciri içerisinde güzel şeyler, hayırlı işler yapabilmek önemlidir. Gerek ülkemizde, gerekse dünyada yaşanan olumsuzluklardan kurtulamıyoruz. Bundan kurtulmanın tek çaresi de iyi bir eğitim almaktır. Kutlu Doğum Çocuk Şenliği adı altında düzenlenen bu etkinliği düzenleyen herkesi kutluyorum' dedi.
Çocukların Hz. Muhammed'i anlaması ve sevmesinin öneminden bahseden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise, 'Sevgili Peygamberimizin hürmetine yaratılan bu dünyayı her gün daha da güzelleştirmek zorundayız. Bunun temelinde de çocuklarımıza daha iyi yarınlar sunabilmek için mücadele etmek vardır. Bir toplumda çocuk sevgisi ne kadar gelişirse, o kadar çok huzur ve mutluluk olur. İçerisinde bulunduğumuz bugünlerde üzülerek görüyoruz ki Ortadoğu'da çocuklar annelerinden, babalarından, hatta canlarından olmaktadır. Silah sesleri, bomba patlamaları içerisinde çocukluklarını unutan o yavrularımız için dua ediyoruz. Bugün gerçekleştirilen etkinliğin asıl amacı çocuklarımızın Peygamber Efendimize duydukları sevginin daha artmasına katkı sağlamaktır. Çocukları seven ve korunmalarını, sevgiyle büyütülmelerini isteyen Peygamber Efendimizi Kutlu Doğum Haftası'nda bir kez daha dualarla anıyoruz. Çocuklarımızın Peygamber Efendimizi anlaması ve sevmesi, yarınlarımızın daha güzel olacağının göstergesidir' diye konuştu.
Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı ve Atakum İlçe Müftüsü İsmail Keskin ise konuşmalarında düzenlenen etkinliğin önemine dikkat çekerek, katılım sağlayanlara teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından davetlilere stadyum içerisinde 11 okulun katılımıyla kurulan stantları ve Kutlu Doğum Asrı Saadet Çadırı'nı gezdi. Spor parkurlarının kurulduğu etkinlik kapsamında hünerlerini sergileyen miniklerin yanı sıra gerçekleştirilen capoeira gösterisi davetlilere keyifli anlar yaşattı.EN ÇOK OKUNANLAR

4 bomba idmanda

1 4 bomba idmanda

Acı tablo açıklandı

2 Acı tablo açıklandı

1-2 isim daha

3 1-2 isim daha

Tarihi mekanda moral yemeği

4 Tarihi mekanda moral yemeği

 54 ilde dev FETÖ operasyonu

5 54 ilde dev FETÖ operasyonu

60 günü dolu dolu geçirmeliyiz

6 60 günü dolu dolu geçirmeliyiz

Tekin Hızlı tren başka bahara kaldı

7 Tekin: 'Hızlı tren başka bahara kaldı'

Taraftarlardan Samsunspora kara gün bestesi

8 Taraftarlardan Samsunspor'a 'kara gün' bestesi

Fındıktaki asıl sorun

9 Fındıktaki asıl sorun!..

TEMADdan 320 tepkisi

10 TEMAD'dan 320 tepkisi


SIRADAKİ HABER