HaberlerBayram tatili yüz güldürdü

Bayram tatili yüz güldürdü

Samsun'un Havza İlçesi'nde termal otel ve pansiyonlarda bayram tatili nedeniyle yoğunluk yaşanıyor.

Bayram tatili yüz güldürdü

Termal Otel işletmecisi Şafak Zeybek, bayram tatilinin 10 gün olması nedeniyle oteldeki doluluğun yüzde 90 olduğunu belirtti. Bayram tatili uzatılmadan önce doluluk oranlarının yüzde 50-60 olduğunu belirten Zeybek, "Tatil süresinin 10 güne uzatılması ile doluluk oranlarımız yüzde 90'ları buldu. Bu sayede güzel bir sezon sonu yaşamaktayız" dedi.

YÜZDE 90'LARI BULDU

Pansiyon işletmeciliği yapan Haşmet Sungurtekin ise bölgede bulunan pansiyonlarda da doluluk oranlarının yüzde 90'ları bulduğunu belirterek, "Bayram tatilinin 10 gün olması sadece biz otel ve pansiyon işletmecilerinin değil bölgede iş yapan taksici, kaplıca ve diğer işletmecilerin de yüzünü güldürdü" dedi.

HAK ETTİĞİ İLGİYİ GÖRÜYOR

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise ilçede yaşanan yoğunluktan dolayı memnun olduklarını söyledi. İkiz, "Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız tanıtım faaliyetleri ile Karadeniz'in tek termal turizm merkezi olan ilçemiz hak ettiği ilgiliyi görmeye başladı. Havza Belediyesi olarak bizler de bayram öncesi ve bayram sonrası ilçemize gelecek misafirlerimiz için tüm hazırlıklarımızı yaptık" ifadesini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}