HaberlerServis desteği verilmeli

Servis desteği verilmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son dönemde artan korsan servise acil çözüm bulunmasını ve bunun için devletin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Servis desteği verilmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kurban Bayramı sonrası yeni eğitim ve öğretim yılına ait telaş hiç kuşkusuz kendini gösterecektir. Ancak korsan servis araçlarına karşı acil önlem alınması gerekiyor" dedi.

VERGİ GELİRİ ARTAR

Okul öncesi için 3 bin 60 lira, ilkokul için 3 bin 680 lira, ortaokul ve lise için 4 bin 280 lira, temel lise için ise 3 bin 680 lira destek ödemesi yapılacağını ifade eden Palandöken, "2016-2017 eğitim öğretim yılında taşımalı eğitim kapsamında 1 öğrencinin devlete maliyeti 2 bin 700 liradır. Korsan servislerin cirit atmaması için ekonomik durumu iyi olmayan öğrenciler mutlaka desteklenmelidir. Bunun için acilen yeni eğitim ve öğretim yılında servislerde yeni istenmeyen olayların yaşanmaması için özel okullarda ve taşımalı eğitimde olduğu gibi servis ile okula gidip gelen aileler desteklenmelidir. Bu devlete fazla bir maliyet getirmeyeceği gibi gerçek servisçiler kazandıkça devletin de vergi geliri artacaktır" ifadelerini kaydetti.

SIRADAKİ HABER
}