Haberler'Dikkatli olun' çağrısı

'Dikkatli olun' çağrısı

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, bayram tatiline çıkan sürücülerin kurallara uyması gerektiği belirterek, 'Ayrıca bazı bölgelerde sağanak yağış oluyor. Yağmurun ilk dakikalarında yol kavgan oluyor, direksiyon veya fren hakimiyeti zorlaşıyor. Lütfen bu hususlara dikkat edelim' dedi.

'Dikkatli olun' çağrısı

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) BaşkanıFevzi Apaydın, 10 günlük bayram tatilini fırsat bilerek tatile çıkanlara uyarılarda bulundu. Trafik kazalarının yaşanmaması için hız ve trafik kurallarına uyulması gerektiğini belirten Apaydın, bazı bölgelerde etkili olan sağanak yağışların da kazaya neden olabileceğine dikkat çekerek, sürücüleri uyardı.

LÜTFEN KURALLARA UYALIM

10 günlük bayram tatili dolayısıyla şehir içi ve şehirlerarası trafiğin çok yoğun olduğunu ifade eden Başkan Apaydın, hız ve trafik kurallarının büyük önem arz ettiğini belirtti. Kurallara uyulmadığı zaman kazaların meydana geldiğini dile getiren Apaydın, “Yorgun, uykusuz araç kullanmayalım, yollarda istirahat edelim. Çünkü uzun yola herkes alışkın olmayabilir, dinleme yerlerinde mutlaka mola verelim. Bir diğer önemli nokta ise hava koşulları; mevsim geçişleri var, bazı yerlerde sağanak yağış oluyor. Yağmurun ilk dakikalarında yol kavgan oluyor, direksiyon veya fren hakimiyeti zorlaşıyor ve kazalar meydana gelebiliyor. Lütfen kurallara uyalım. Sevdiklerimize güzel haberlerle gidelim” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}