HaberlerSamsun Haberleri 12 yıldır acı çekiyorum

12 yıldır acı çekiyorum - Samsun Haberleri

Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da şehitlikler ziyaretçi akınına uğruyor. Bu ziyaretçilerden biri de 2005 yılında evladı Mehmet'i kaybeden Şükran Sandıkçı. Anne Sandıkçı, '12 yıldır acı çekiyorum' diyerek gözyaşı döküyor

 12 yıldır acı çekiyorum

 

Her bayram arifesinde olduğuKurban Bayramı arifesinde deSamsun'da mezarlıklar, kaybettikleri yakınlarını ziyaret edenlerle doldu taştı. Yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek için mezarlığa akın eden birçok vatandaş, mezar başlarında Kur'an-ı Kerim okuyup dualar etti. Diğer yandan da her bayramda olduğu gibi bu bayramda da çocuklar, su satıp çapa yaparak harçlıklarını çıkarmaya çalıştı.

KENDİMİ ZOR TUTUYORUM

Mezarlıklarda belki de en duygulu anlar ise şehitliklerde yaşanıyor. 2005 yılında Pendik'te bir kavgayı ayırmaya çalışırken şehit düşen polis memuru Mehmet Sandıkçı'nın annesi, oğlunu gözyaşlarıyla anıyor. 12 yıldır oğlunun mezarını düzenli olarak ziyaret ettiğini belirten anne, "12 yıldır gidip geliyoruz. Acımız içimizde. 12 yıldır acı çekiyorum. Hüznümüz her zaman içimizde ama bayram zamanları daha da artıyor. 12 yıldır bayramlarda çocuğumu görmedim. Kendimi zor tutuyorum, ilaçlarla ayakta duruyorum. Diğer çocuklarım için de yaşamam gerekiyor. Allah daha göstermesin diyoruz, ama malesef devamlı şehidimiz oluyor. Allah hainlere fırsat vermesin" şeklinde konuştu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}