HaberlerMersin HaberleriBaşkan Tuna, vatandaşlarla bayramlaştı

Başkan Tuna, vatandaşlarla bayramlaştı - Mersin Haberleri

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Kurban Bayramı namazını Soğucak Mahallesi'nde bulunan Yeni Camisinde kıldı. Başkan Tuna, namaz çıkışında vatandaşlarla bayramlaştı.

Başkan Tuna, vatandaşlarla bayramlaştı

Namazın ardından vatandaşlarla tek tek tokalaşıp bayramlaşan Tuna, bayramların birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunun üst düzeye çıktığı, dargınların barıştığı özel ve önemli günler olduğunu kaydederek, 'Küskünlerin barıştığı, dargınlıkların sona erdiği, güzel günlerin müjdecisi olan bir bayram geçirmeyi temenni ediyorum' dedi.
Sağucak Mahallesindeki bayramlaşmasının ardından Tuna, Korukent Mahallesinde 100 bin metrekare alan üzerinde oluşturdukları kurban satış yerini de ziyaret ederek, burada da vatandaşlarla bayramlaştı. Kurban satış yerinde zaman zaman alıcılar adına pazarlıkta yapan Tuna, tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı kutlayarak, 'Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla vatanımızın bölünmez bütünlüğü için görevlerinin başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum. İnsanlığa, ülkemize ve halkımıza barış, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dileğiyle, tüm hemşerilerimin Mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyorum' diye konuştu.
Bayram süresince vatandaşların sıkıntı yaşamamalarını ve bayramlarını rahat ve huzurlu bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla belediye ekiplerinin görev başında olacağını da hatırlatan Tuna, herhangi bir sorunla karşılaşan vatandaşların, belediyenin Alo 153 zabıta şikayet hattını arayarak, zabıta ekiplerine bilgi vermelerini de istedi.

Başkan Tuna, vatandaşlarla bayramlaştı

SIRADAKİ HABER
}