HaberlerKayseri HaberleriKartal Şehitliği'nde hüzünlü bayram

Kartal Şehitliği'nde hüzünlü bayram - Kayseri Haberleri

Kayseri'de, şehit aileleri bayramın birinci gününde şehitliği ziyaret ederek, dua etti.

Kartal Şehitliği'nde hüzünlü bayram

Kayseri'de Kurban Bayramı'nın birinci gününde Kartal Şehitliği'nde hüzün hakimdi. Sabahın erken saatlerinde şehitliğe gelen aileler, şehit olan çocuklarının mezarları başında Kur'an-ı Kerim okudu, dua etti. 21 Aralık'ta Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı harekatında şehit olan Uzman Çavuş Osman Çelik'in annesi Suriye Çelik'de oğlunun mezarı başında gözyaşı döktü.
Şehidin ağabeyi Ozan Çelik, bayramın hüzünlü geçtiğini söyleyerek, 'Sözün bittiği yerdeyiz. Diyecek bir kelime bulamıyoruz. Kelimeler boğazıma düğümleniyor. 3 bayramdır buraya gelip gidiyoruz. Kardeşimi özlüyoruz, bizim her geçen gün acımız katlanıyor ve büyüyor. Bu duygular kelimeler ile ifade edilemez' şeklinde konuştu.

'Sabah kapıyı açtım, Osman'ım gelmedi'
Şehit Osman Çelik'in annesi Suriye Çelik de, her bayramda şehit çocuğunun eve gelmesini beklediğini belirtti. Şehit annesi Çelik, 'Benim bayramlarla işim yok. Bayram benim neyime. Sabah vakti kapıyı açtım, Osman'ım gelmedi. Eve sığamıyorum. Eve giremediğimden hep dışarıda dolanıyorum. Sabaha kadar uyuyamıyorum' diyerek gözyaşı döktü.

Kartal Şehitliği’nde hüzünlü bayram

SIRADAKİ HABER
}