HaberlerKilis HaberleriSuriye'de yetim çocuklar bayramda gönüllerince eğlendi

Suriye'de yetim çocuklar bayramda gönüllerince eğlendi - Kilis Haberleri

Suriye'de yetim kalan çocuklarla yönelik olarak kurban bayramı etkinliği düzenlendi.

Suriye'de yetim çocuklar bayramda gönüllerince eğlendi

Kilis'in karşısında bulunan Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez'de yetimhanedeki çocuklarla bayram eğlencesi programı düzenlendi. Suriye'de 6 yıldır devam eden savaştan en çok etkilenenler çocuklar ve kadınlar oldu. Savaşta babalarını kaybeden çocuklar, yaşamlarını Türkiye ve Suriye'deki yetimhanelerde sürdürüyor. İHH İnsani Yardım Vakfı, olayların başladığı ilk günden itibaren Kilis, Hatay, Şanlıurfa gibi sınır illerinde, savaşta babalarını kaybeden çocuklara yönelik birçok proje hazırlayarak onları yalnız bırakmıyor.
Bu bayramda da öksüz çocuklarla birlikte olduklarını ifade eden İHH Kilis Basın Sorumlusu Yakup Alaca, 'Bizler bayramımızı yetim çocuklarla birlikte geçirdiğimiz zaman daha mutlu ve huzurlu hissediyoruz. Bu tür organizasyonları yaparak çocukların bayramı bir nebze olsa da mutlu geçirmelerini amaçlıyoruz. Bu hayırlı işte emeği olan herkesten Allah razı olsun. Buradan tüm İslam alemin Kurban Bayramı mübarek olsun' dedi.

Yetimler doyasıya eğlendi
Programa Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan çocuklar, daha sonra tiyatro gösteriminde bulunarak, halk oyunları ve basketbol oynadılar. Yetimlerin 6 aylık ihtiyacını karşılayacak miktarda nakti para desteğinde bulunuldu. Ayrıca programın sonunda elbise ve oyuncak dağıtımı gerçekleştirildi.

Suriye’de yetim çocuklar bayramda gönüllerince eğlendi

SIRADAKİ HABER
}