HaberlerVan HaberleriÇatak'ta bayramlaşma

Çatak'ta bayramlaşma - Van Haberleri

Kurban Bayramı dolayısıyla camilere koşan Çataklı vatandaşlar, Çatak Merkez Camiinde kılınan bayram namazının ardından bayramlaştılar.

Çatak'ta bayramlaşma

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül Bayram namazının ardından Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan mezbahaneye giderek kurban kesim alanında incelemelerde bulunduktan sonra vatandaşlar ve mezbahane çalışanları ile bayramlaştıktan sonra yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Kendi kurbanını kestiren Akgül, ilçede ilk kez mezbahane açıldığını, vatandaşların verilen hizmetten memnuniyeti kendisini memnun ettiğini belirterek; 'Önceki yıllarda kurban sahipleri boş buldukları yerlerde kesimlerini yapıyorlardı. Belediye olarak gereken duyuruları ikazları yaptık. Zabıta ekipleri mahallelerimizi dolaşıyor. Kurallara uymayanlara cezai işlem uygulayacağız. Allah kesilen kurbanlarımızı kabul etsin. Herkesin Kurban Bayramı mübarek olsun' dedi.
Bayram namazının ardından mezbahaneye kurbanıyla gelerek ilk kurbanı kestiren İsmet Kaya adlı vatandaş ise, Van Büyükşehir Belediyesi ve Çatak Belediyesi tarafından verilen hizmetten çok memnun kaldığını söylerken;
'Kurbanımı getirdim, vekalet verdim, dualar eşliğinde kurbanımın kesimi yapıldı. Çok seri ve hijyenik bir şekilde kurbanım bana teslim edildi. Önceki yıllarda kasapların gelmesini bekliyorduk, taş toprağın içinde kestiriyorduk, bazen kurbanlarımız kesilince ızdırap çekiyorlardı. Çok güzel bir uygulama öncelikle Belediye Başkan Vekili Kaymakamımızdan sonra da emeği geçen herkesten Allah razı olsun.' dedi.

Çatak’ta bayramlaşma





SIRADAKİ HABER
}