Haberlerİstanbul HaberleriSultanbeyli Belediyesi kurban satış ve kesim alanında vatandaşlara hizmet veriyo

Sultanbeyli Belediyesi kurban satış ve kesim alanında vatandaşlara hizmet veriyo - İstanbul Haberleri

Sultanbeyli Belediyesi'ne ait kurban satış ve kesim alanına vatandaşlar akın etti. Satın aldıkları kurbanlıklarını kestirmek için numara alan vatandaşlar, sıra takibini alana kurulan dev ekranlardan takip etti.

Sultanbeyli Belediyesi kurban satış ve kesim alanında vatandaşlara hizmet veriyo

Sultanbeyli Belediyesi, Kurban Satış ve Kesim alanı sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşların akınına uğradı. Kurbanlıklarını hijyenik ortamda kestirmek isteyen vatandaşlar, sıra numaralarını alarak beklemeye başladı. Alana kurulan dev led ekranlardan sıra takibi yapan vatandaşlar, kesilen kurbanlıklarını parçalara ayrılmış ve paketlenmiş şekilde teslim aldı.
Kurban kesim alanına gelen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin: 'Milletimizin, ülkemizin ve İslam ümmetinin kurban bayramını tebrik ediyorum. Rabbim nice bayramlara eriştirsin. İslam ümmeti üzerinde ve ülkemiz üzerinde kurulan tüm oyunların, tuzakların boşa çıkması için hep birlikte dua ediyoruz. Bugün Arakan'dan Suriye'ye Filistin'e dünyanın çeşitli ülkelerine varana kadar kardeşlerimizin ızdıraplarına ortak olan bir millet bir devlet Türkiye var.' dedi.
Vatandaşın rahat ve sağlıklı ortamda kurbanlarının kesilmesine imkan sunduklarını ifade eden Keskin: 'Burada Sultanbeyli Belediyesi olarak arkadaşlarımızın oluşturduğu kurban kesim ve satış başta esnafımızın rahat edebilmesi için ardından buraya gelen misafirlerimizin kurban almalarını ve aldıkları kurbanlarını Cenabı Hak'ka adadıklarında kesimlerinin rahat bir şekilde olabilmesi için güzel bir tesis oluşturduk bu tesiste a'dan z'ye arkadaşlarımız esnafımızın, vatandaşlarımızın her türlü rahat edebilmesi için mekanlar var. 3 ünitemizde kurbanlarımız kesiliyor. Cenabı Hak bu kurbanları kabul eylesin' şeklinde konuştu.
Mimar Sinan Mahallesi'nde yaklaşık olarak 87 dönümlük alan üzerine kurulan kurban kesim alanındaki çadırlarda geçen seneye göre artış gözlenirken kurban kesim alanında bebek bakım odası, üç adet erkekler için mescit olmakla birlikte bir tane de kadınlar için mescit bulunuyor. Kadın ve erkek tuvaletleri, ücretsiz internet ve duş hizmeti, revir de alanda bulunan sosyal imkanlar sunuluyor.

Sultanbeyli Belediyesi kurban satış ve kesim alanında vatandaşlara hizmet veriyo

SIRADAKİ HABER
}