HaberlerBursa Haberleri550 acemi kasap hastanelik oldu

550 acemi kasap hastanelik oldu - Bursa Haberleri

Bursa'da bayramın ilk günü hayvanlarını kesmeye çalışan 550 kişi yaralanarak hastanelere başvurdu.

550 acemi kasap hastanelik oldu

Bursa'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kurbanlarını kesmek için eline bıçak alan 550 acemi kasap yaralandı. Yaralanan acemiler şehirde bulunan çeşitli hastanelere kaldırılırken birçoğu tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Tüm yurtta olduğu gibi Bursa'da da acemi kasaplar hastanelere akın etti. Çeşitli yerlerinden yaralanan acemi kasapların bazıları kendi araçlarıyla, bazıları da ambulanslarla hastanelerin acil servislerine geldi. Merkez Osmangazi ilçesi Ovaakça Mahallesi Emirsultan Caddesi'nde kurban kesen Ali İhsan Kaya'nın elindeki bıçak fırladı. Bıçağın gözüne isabet etmesi sonucu yaralanan Kaya, Çekirge Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ayrıca kurban keserken gözünden yaralanan ismi öğrenilemeyen başka bir vatandaşın ise ameliyat olacağı öğrenildi.

Kadın kasap hastanelik oldu
Acemi kasapların arasına bu bayram bir kadının da katılması dikkat çekti. Kurban kesimine yardım eden Zeliha Yıldız, bıçakla elinden yaralandı. Özel araçla Çekirge Devlet Hastanesine getirilen Yıldız, tedavisinin ardından taburcu edildi. Yıldız, 'Hayvan kesmeye yardım ediyordum elime bıçak girdi. Tendomda yırtık var' dedi.

Üzerine dana düşen şahsın ayağı kırıldı
Kesim haricinde özellikle büyükbaş hayvanları yatırmaya çalışırken yaralanan vatandaşlar da dikkat çekti. Üzerine dana devrilen bir kişinin ayağı kırıldı. Hastaneye kaldırılan vatandaşın ayağı alçıya alındı. Tedavisinin ardından hastane önünde bir süre bekleyen vatandaş özel bir otomobille evine gitti.

550 acemi kasap hastanelik oldu

SIRADAKİ HABER
}