HaberlerBursa HaberleriOsmangazi'de hijyenik kesim

Osmangazi'de hijyenik kesim - Bursa Haberleri

Osmangazi Belediyesi, ilçe genelindeki kapalı ve açık pazar alanlarını kurban kesim yeri olarak düzenleyerek, vatandaşlara sağlıklı ve hijyenik şartlarda kesme fırsatı sundu.

Osmangazi'de hijyenik kesim

Kurban Bayramı'nda herhangi bir görüntü ve çevre kirliliği oluşmaması için tedbirleri günler öncesinden alan Osmangazi Belediyesi, bu yıl ilçedeki kapalı ve açık pazar alanlarını kurban kesim yeri olarak belirledi. Kurban kesim sahası olarak vatandaşların kullanımına açılan 20 noktadaki pazar yerlerinde vatandaşlar, Osmangazi Belediyesi'nin almış olduğu tedbirler sayesinde kurbanlarını sağlıklı ve hijyenik şartlarda kesme fırsatı buldu. Alınan bu tedbirler sayesinde vatandaşların kurbanını kesip temizledikten sonra, atıklarını çöp konteynırlarına bırakması sağlanarak, çevrenin kirletilmesinin önüne geçildi. Ayrıca, kesim merkezlerinde görevli temizlik ekipleri de anında müdahale ederek, kötü görüntü ve çevre kirliliği oluşmasına müsaade etmedi.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kurban Bayramı süresince, Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park Bahçeler, Veterinerlik ve Zabıta Müdürlüğü'nden 300 kişilik ekibin vatandaşların hizmetinde olacağını belirterek, 'Osmangazi sınırları içerisinde yer alan 20 açık ve kapalı pazar alanını kurbanlık kesim yeri olarak belirledik. Bayramın birinci gününden itibaren bu alanlarda temizlik çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Bayram süresince 10 adet su tankerimiz görevlendirildi. Ayrıca hayvan satış ve kesim yerlerinde et torbası ve atık torbası dağıtılacak. Ekiplerimiz, kurban kesimleri sırasında vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek. Bayramın 3. gününden itibaren 8 iş makinası ve 10 kamyon ile özellikle kurban satış yerlerindeki temizlik çalışmaları yapılacak. Ekiplerimizin çalışmalarının ardından bu alanlar günlük yaşama uygun hale getirilecek. İnşallah, Osmangazi'de Kurban Bayramı'nı hiçbir sorun yaşamadan geçireceğiz. Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum' dedi.
Osmangazi Belediyesi'nin hazırlamış olduğu kurban kesim yerleri vatandaşları da oldukça memnun ederken, kendilerine bu imkanı sunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a da teşekkür etti.

Osmangazi’de hijyenik kesim

SIRADAKİ HABER
}