HaberlerPekin HaberleriBrezilya Devlet Başkanı Temer, Çin'e gitti

Brezilya Devlet Başkanı Temer, Çin'e gitti - Pekin Haberleri

Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer, ülkesinin zayıflayan ekonomisini güçlendirmek için yatırım arayışıyla Çin'e gitti.

Brezilya Devlet Başkanı Temer, Çin'e gitti

Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer, önümüzdeki hafta Çin'in Xiamen şehrinde Rusya, Hindistan ve Güney Afrika liderlerinin de katılımıyla gerçekleşecek olan BRICS ülkeleri zirvesine katılmak için geldiği Çin'de, Devlet Başkanı Xi Jinping ile Pekin'de görüştü. Temer, Beijing'de Çin Devlet Başkanı Xi Jinping tarafından askeri bir törenle karşılandı. İki lider arasında gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada Xi, iki ülkenin ticaret, yatırım ve finans alanlarındaki ikili işbirliğinin büyüdüğünü söyleyerek, Çin'in Brezilya'da yaptığı enerji, tarım, altyapı ve diğer alanlarındaki yatırımlarına dikkat çekti. Xi, 'Brezilya ve Çin ilişkisi küresel anlamda stratejik önem taşıyor ve iki ülke işbirliğini derinleştirmeli ve uyum içinde ilerlemelidir'' dedi.
Temer ise Çin'i Brezilya havalimanları, gemi terminalleri ve diğer altyapı yatırımlarında önemli bir yatırımcı olarak gördüğünü söyledi. Brezilyalı yetkililer, Çin'in teknoloji ve mali desteğiyle Brezilya'nın üçüncü nükleer enerji santralini bitirebileceğini umduğunu belirtti.

Brezilya Devlet Başkanı Temer, Çin’e gitti

SIRADAKİ HABER
}