Haberlerİstanbul HaberleriBağcılar'da Kurban Bayramı bereketi

Bağcılar'da Kurban Bayramı bereketi - İstanbul Haberleri

Bağcılar Belediyesinin 861 personeli ilçe sakinlerinin bayramı en iyi şekilde yaşaması için görev yapıyor. Bağcılarlılar, kurban ibadetini temiz ve güvenli 44 kurban kesim noktasında gerçekleştiriyor. Belirlenen noktalar dışında kurban kesimine izin verilmiyor.

Bağcılar'da Kurban Bayramı bereketi

Bağcılarlılar, Kurban Bayramı'nın 1'inci günü kurban ibadetlerini temiz ve huzurlu ortamda gerçekleştiriyor. Bağcılar Belediyesi, Kurban Bayramı'nda ilçe sakinleri için Güneşli ve Demirkapı Mahalleleri'ndeki kapalı pazar alanları ve otoparklar olmak üzere 44 alan belirledi. Bayramda Bağcılar Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı 861 personeli görev yapıyor. Belediyenin 32 çöp aracı, 8 yıkama tankeri ve 6 kamyoneti kurban kesim noktalarında temizlik, dezenfeksiyon ve çöplerin alınması işlemlerini gerçekleştiriyor. Kurban atıkları kurban kesim alanındaki çöp konteynırlarında toplanıyor. Yine, 71 zabıta memuru ve 4 motorize tim de kaçak kurban kesiminin önüne geçmek ve meydana gelebilecek olumsuzlukları önlemek için hizmet veriyor. Belirlenen noktalar dışında kurban kesimine izin verilmiyor.

'Bilgilendirici broşürler dağıtıldı'
Bağcılar Belediyesi, ilçe sakinlerinin kurban hizmetini en sağlıklı ve güvenli şekilde yapabilmesi amacıyla da kurban broşürü hazırladı. Kurban ibadeti ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı broşürler mahalle muhtarlıkları, camiler ve Bilgi Evleri'nden alınabiliyor. Broşürlerde kurbanlık hayvanların yaş aralığı, kesim anında neler yapılması gerektiği, iç organların bertaraf edilmesi, kestikten sonra etin ve derinin muhafazası ile ilgili neler yapılması gerektiği ile ilgili detaylı bilgi veriliyor. Broşürde kesilen ette anormallik görüldüğünde nerelere başvurulması gerektiği de ayrıntılı anlatılıyor.

'Kurban Bayramı'nı huzur içerisinde yaşıyoruz'
Kurban Bayramı hazırlıklarını günler öncesinden tamamladıklarını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı cami bahçeleri, kurban kesim yerleri, parkların temizlendiğini söyledi. Bayram öncesinde engelli, yaşlı ve kimsesiz 300 hemşehrisinin ev temizliği ile kişisel bakımının da yapıldığını anlatan Çağırıcı, ihtiyaç sahiplerinin de bayramlık kıyafetlerini Hayır Çarşısı'ndan ücretsiz olarak aldıklarını belirtti. Çağırıcı, 'Bayramlar birlik ve beraberlik duygularımızın gelişmesine katkı sağlıyor. Bağcılar Belediyesi olarak bu günlerin en iyi şekilde yaşanması için hizmet veriyoruz. Kurban Bayramı'nı huzur içerisinde yaşıyoruz. Bayramın ülkemize ve tüm İslam alemine huzur, mutluluk ve barış getirmesini temenni ediyorum' dedi.

Bağcılar’da Kurban Bayramı bereketi

SIRADAKİ HABER
}