HaberlerMersin HaberleriMersin'de 23 mobil kesim ünitesi ve 8 mezbahası hizmet veriyor

Mersin'de 23 mobil kesim ünitesi ve 8 mezbahası hizmet veriyor - Mersin Haberleri

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz mobil kesim üniteleri ve mezbahaları, vatandaşların tercih ettiği kesim adresleri oldu.

Mersin'de 23 mobil kesim ünitesi ve 8 mezbahası hizmet veriyor

Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da vatandaşların daha sağlıklı ve güvenli kesim hizmeti alabilmesi amacıyla, 23 mobil kesim ünitesi ve 8 mezbahası ile hizmet vermeye başladı. Kurban Bayramı'nın ilk gününden itibaren, kurbanlıklarını kestirmek isteyen vatandaşların uğrak adresi olan mobil kesim üniteleri ve mezbahalara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Sabah saat 07:00 ile 17:00 arasında devam eden kesimler profesyonel kasaplar, veteriner ve yardımcı personeller eşliğinde ücretsiz bir şekilde tamamlanıyor. Sağlıklı ve güvenli ortamlarda kesilen kurbanlar hızlıca vatandaşlara teslim edilirken, bu sayede vatandaşların kurban kesimiyle ilgili oluşabilecek mağduriyetleri ortadan kaldırılıyor. Mobil kesim üniteleri ve mezbahalarda kurbanlarını kestirmek isteyen Mersinliler kurbanlıklarını kestirecekleri noktalarda ilk olarak sıra numarası alıyorlar. Kurbanlık hayvanlar padoklara getiriliyor ve kesim sırası bekleniyor. Ardından, sırası gelen kurbanlıklar kesime alınıyor ve kesim işlemi bittikten sonra ücretsiz, hızlı ve sağlıklı bir şekilde poşetlenip vatandaşlara veriliyor. Vatandaşların kurban bayramında işlerini kolaylaştıran ve iyi bir bayram geçirmelerini sağlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, verdiği bu hizmet sayesinde sokak aralarında oluşabilecek kötü görüntü ve kirliliğin de önüne geçmiş oldu. Yenişehir ilçesi mobil kesim yerinde hizmet veren veteriner hekim Fırat Karayel, vatandaşların Büyükşehir Belediyesi'nin verdiği bu hizmetten dolayı memnun olduklarını ve hiçbir şikayet almadıklarını, sorun yaşamadıklarını belirtti. Karayel 'Tüm kesimlerimiz ücretsiz ve Mersin'in tüm ilçelerinde bu hizmeti veriyoruz. Sabah saatlerinde namazdan sonra buraya gelen vatandaşları öncelikle çay ve şeker ile karşılıyoruz. Daha sonra kurbanlık koyun ve keçilerini burada sıraya koyup kestiriyorlar. Arka taraftan da etlerini temiz ve hijyenik bir şekilde, veteriner hekim kontrolünde teslim alıyorlar' şeklinde konuştu.
Merkezde bulunan Yakaköy Mezbahası'nda kurbanını kestiren ve hayvanların eziyet çekmeden kesilebilmelerini sağladığı için hizmetten duyduğu memnuniyetini dile getiren Şevket Demir ise 'Belediye Başkanımızı bu hizmetinden dolayı kutluyorum ve tüm belediyelerin böyle bir hizmet vererek örnek olmalarını temenni ediyorum. Ücretsiz olması bu işi daha da güzelleştirmiş. İlk defa geldim ve çok beğendim. İnsanların burada kurbanlarını sağlıklı bir şekilde kestirmeleri daha iyi olur. Bundan sonraki yıllarda hep buraya geleceğim ve kesinlikle başka bir yere gitmeyeceğim. Farklı fikirlerde olabiliriz ama farklı düşünce de insanların da bu konuda Başkanımızı takdir etmesi gerekiyor' dedi.

Mersin’de 23 mobil kesim ünitesi ve 8 mezbahası hizmet veriyor

SIRADAKİ HABER
}