HaberlerODÜ Tıp Öğrencilerinden Diyabete Uyarısı

ODÜ Tıp Öğrencilerinden Diyabete Uyarısı

Ordu Üniversitesi(ODÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri, diyabete dikkat çekmek amacıyla 'Diyabetin farkında olun' sloganıyla açtığı stantta kan şekeri ölçümleri yaparak halkı bilgilendirdi.

ODÜ Tıp Öğrencilerinden Diyabete Uyarısı


Tahıl Pazarı'nda gerçekleştirilen etkinliğe katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, öğrencilerin kampanyasına destek vererek kan ölçümü yaptırdı.

Diyabetin tüm toplumun bireylerini etkileyen bir hastalık olduğuna dikkat çeken Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş 'Gelişmekte olan toplumlarda beslenme düzensizlikleri, halk sağlığını tehdit eder duruma gelmiştir. Bu kapsam da Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin düzenledikleri bu kampanyaya sonuna kadar destek veriyoruz. Altınordu Belediyesi olarak bizlerde üzerimize düşen görevi sonuna kadar yerine getirmek istiyoruz. Günümüzün en tehlikeli rahatsızlıklardan biri olan diyabet, birçok hastalığı da beraberinde getiriyor. Diyabeti, önemsemiyoruz. Gayretimiz, burada diyabet hastalığına dikkat çekerek, halkı bilinçlendirmektir' dedi.

Ordu'dan Doktor Cinayetine Kınama

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr Alpay Haktanır da gösterilen ilgi ve destek için teşekkür ederek 'Tıp öğrencilerimiz tarafından kurduğumuz standımıza ilgi şuan çok iyi halkımızın duyarlı olması bizleri mutlu ediyor' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}