HaberlerAnkara HaberleriDünya Şampiyonu Kayaalp ve Bosna Büyükelçisi muhtaçlara kurban eti dağıttı

Dünya Şampiyonu Kayaalp ve Bosna Büyükelçisi muhtaçlara kurban eti dağıttı - Ankara Haberleri

Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye'nin yanı sıra dünyanın 135 ülke ve 400 bölgesinde kurban kesimi ve dağıtımı gerçekleştirdi. Vakıf, 348 gönüllüsü ve mahallinden de 6 bin STK görevlisinin katılımıyla yaklaşık 6 bin 500 kişilik bir ekiple farklı coğrafyalardaki mazlumların bayram sevincine ortak oldu.

Dünya Şampiyonu Kayaalp ve Bosna Büyükelçisi muhtaçlara kurban eti dağıttı

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, TDV gönüllüsü olarak bulunduğu Bosna Hersek'in Visoko kentinde, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ile birlikte bölge halkını ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti ve Türkiye'den milletimizin selamlarını ilettiler.
Rıza Kayaalp ve Büyükelçi Koç, Visoko kentindeki muhtaç ailelere bizzat kurban eti dağıtarak, bayram sevincini birlikte yaşadılar.
Rıza Kayaalp, yaptığı açıklamada, Türkiye Diyanet Vakfı'nın gönüllüsü olarak yurt dışında yardım dağıtım organizasyonlarına katıldığını, bu Kurban Bayramında da gönüllü olarak böyle bir iyiliğin parçası olmaktan ve bu yardım faaliyetinin içinde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
TDV'ye bağışlanan kurbanların dünyanın birçok yerine ulaştığını ifade eden Kayaalp, 'Bu yıl milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olan, Evlad-ı Fatihan diyarı Bosna Hersek'teyiz. Burada yardımlarda bulunduk, milletimizin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık' diye konuştu.

'Kesilen kurbanların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığını gördük'
Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç da, 'Türkiye'den hayırseverlerin kurbanlarının kesimlerinin doğru zamanda, doğru adreslerde olduğunu bir anlamda müşahede ettik, çok mutlu olduk. Ve hakikaten ihtiyaç sahiplerini yerlerinde gördük. Türkiye'den de Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp'le beraber ailemle birlikte kendilerinizi ziyaret ettiğimiz için son derece mutluyuz' dedi.
Visoko kentindeki kurban eti dağıtımına, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Basın Müşaviri Ömer Çetres, Din Hizmetleri Müşaviri Hasan Atlı ile TDV gönüllüleri de katıldı.

Balkanlar'da 9 bin 350 hisse kurban
Türkiye'nin yanı sıra dünyanın 135 ülkesinde kurban kesimi ve dağıtımı yapan Türkiye Diyanet Vakfı, 2017 yılı vekaletle kurban programı kapsamında 9 Balkan ülkesinde toplam 9 bin 350 hisse kesimi yaparken bu kurbanların 3 bin 220 hissesi Bosna Hersek'te kesildi.
Kurban organizasyonu kapsamında Bosna'nın Saraybosna, Prijedor, ŞirokiBrijeg şehirlerinde kesilen kurbanlar, Bosna'nın farklı bölgelerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Dünya Şampiyonu Kayaalp ve Bosna Büyükelçisi muhtaçlara kurban eti dağıttı

SIRADAKİ HABER
}