HaberlerMuş HaberleriVarto Müftülüğü diyanet vakfı kurbanlarını dağıttı

Varto Müftülüğü diyanet vakfı kurbanlarını dağıttı - Muş Haberleri

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ortak organizasyonunda Varto ilçede muhtaç bulunan aileler için gönderdiği kurban etleri dağıtmaya başladı.

Varto Müftülüğü diyanet vakfı kurbanlarını dağıttı

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ilçedeki muhtaç bulunan ailelere verilmek üzere gönderilen 42 kurbanlık, Muş Müftülüğü organizasyonunda veteriner hekim Öznur Çelik gözetiminde belediye mezbahanesinde kesildi. Kesilen kurbanlar poşetlenen ve kamyonetle ailelere dağıtıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Varto ilçe Müftüsü vekili Mehmet Tekçe, 'Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ortaklaşa internet üzerinden vekâlet yoluyla kurban kesimi çerçevesinde ilçemize 42 kurban gönderildi. Diyanet Vakfı tarafından Varto Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iş birliği içerisinde muhtaç bulunan vatandaşların listesini aldık. Toplam 168 aileye dağıtacağız. Hayvanlarımızı mezbahaneye getirdik kestik. Hepsi de erkek hayvan. Bu yıl biliyorsunuz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bir genelgesi vardı. Damızlık hayvan kesimine bizde riayet ettik. Erkek hayvan getirip kestirdik. Hayırlısı ile 168 fakir ailemize bu etleri dağıtacağız. Emeği geçen her kese teşekkür ederim' dedi.
Kurbanlık etini alan Doğan Gündoğdu ise, Bayram da bu tür uygulamaların devam etmesini istediklerini dile getirerek emeği geçen her kese teşekkür etti.

Varto Müftülüğü diyanet vakfı kurbanlarını dağıttı

SIRADAKİ HABER
}