HaberlerIğdır Haberleriİş yerindeki gerginlikten bunalarak istifa etti, otostop ile gezmeye başladı

İş yerindeki gerginlikten bunalarak istifa etti, otostop ile gezmeye başladı - Iğdır Haberleri

İş yerindeki gerginlikten bunalıp istifa ederek otostop ile gezmeye çıkan genç, Iğdır'a geldi. Genç gezgin 79 ili gezmeyi planlıyor.

İş yerindeki gerginlikten bunalarak istifa etti, otostop ile gezmeye başladı

İl, il gezmeyi planlayan 22 yaşındaki Ethem Bilgin gezilerinde hiçbir ücret ödemiyor. Otostop yaparak seyahat eden Bilgin, yemek parası için de bileklik yapıp satıyor. Üniversiteden mezun olduktan sonra iki yıl aşçılık üzerine çalıştığını belirten Bilgin, çalıştığı ortamdaki gerginlikten bunalıp yola çıkmaya karar verdiğini söyledi.
Bilgin, 'Çalışıyordum ve mutlu değildim çünkü çalıştığım ortamda herkes çok gergindi. Ben de gergindim ve bu yüzden istifa edip mutlu olabileceğim bir şeyi yapmaya karar verdim ve yola çıktım. Yola çıkmadan önce sadece 120 TL param vardı ve Karadeniz turundayken bitti. Ben de ip alarak bileklik yapmaya başladım. Sadece günümü karnımı doyuracak şekilde idare ediyorum. Günlük 10 TL bile kazansam bana yetiyor. Bileklik yapıp satıyorum ve geçim kaynağım bu, fazlasını istemiyorum' dedi.
7 haftadır yolda olduğunu kaydeden Bilgin, 'Karadeniz'i bitirdim doğuya girdim ve doğuyu çok sevdim. Ardahan, Kars ve şimdi Iğdır'dayım. Iğdır'ın insanları gerçekten çok güzel ve beni etkileyen şey o oldu. Ama çok yürümek ve hemen araba bulamamak, sıcak da çok fazla yoruyor. İnsanlar çok fazla hakaret ediyor 'böyle şeyler yapılır mı' gibisinden ama ben onlara aldırmıyorum. Yaptığım şeyden mutluyum ve otostop gezim bittikten sonra İstanbul'a dönüp bir süre dinleneceğim. Daha sonra İstanbul'dan İran'a kadar yürümeyi düşünüyorum. Onu da bitirdikten sonra işime odaklanacağım ve daha iyi olacağımı hissediyorum. Çünkü çok fazla bilgi sahibi ve tecrübe edinmiş olacağım. Hayata karşı bakış açım çok fazla değişecek ve daha iyi odaklanabileceğim. Bu benim için ayrı bir meditasyon olacak' dedi.

İş yerindeki gerginlikten bunalarak istifa etti, otostop ile gezmeye başladı

SIRADAKİ HABER
}