HaberlerHayalleri A Milli Takım

Hayalleri A Milli Takım

U17 Kız Hentbol Milli Takımı'yla Avrupa üçüncülüğü kazanan Samsun GSK'nın yetenekli isimleri Burçak Danacı ve Beyza Karaçam, yurtdışında ve A Milli Takım'da forma giymeyi hayal ettiklerini söyledi

Hayalleri A Milli Takım

HAYALLER A MİLLİ TAKIM

Bayanlar Hentbol 1. Ligi'nde ekiplerinden Samsun Gençlik Spor Kulübü'nün (GSK) milli hentbolcuları Burçak Danacı ve Beyza Karaçam, Türkiye U17 Kız Hentbol Milli Takımı'yla Litvanya'da Avrupa üçüncülüğü kazandı. Samsun ekibinin altyapısının ürünü iki yetenekten biri olan Beyza Karaçam, kaptanlığını yaptığı U17 ile son turnuvasında en iyi oyuncular arasında gösterildi. Hayallerini Haber Gazetesi ile paylaşan Beyza, "Önce U19 kategorisi daha sonra A Milli Takım'a seçilmeyi hedefliyorum. Yeterince kendimi geliştirdiğimde ise yurtdışında ülkemi temsil etmek istiyorum" diye konuştu. Geleceğin yıldızlarından Burçak, U17 kategorisinde son turnuvalarını madalya ile noktaladıklarını ifade ederek, "Artık U19 Milli Takımı'na seçilerek hayalim olan A Milli Takıma bir adım daha yaklaşmak istiyorum" dedi.

7 YILLIK ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ

Ay-Yıldızlılarla bir ilki gerçekleştiren Beyza ve Burçak'ın 7 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu dile getiren Samsun GSK Başantrenörü Mustafa Öz, "Sporcularımızla gurur duyduk. Beyza ve Burçak, genç yaşlarına rağmen hem A Takımımızın hem de U17 Milli Takımı'nın değişmez isimleri oldu. Gelecekte de Samsun'u Ay-Yıldızlı Milli Takımlar'da başarıyla temsil edeceğine gönülden inanıyorum. İki oyuncumuza diğer kulüplerden oldukça fazla talep var. Fakat Samsun hentbolu için birşeyler yapmak istediğimizden gönderme taraftarı değiliz. Alttan gelen çocuklarımızı aynı Beyza ve Burçak gibi milli takımlara göndererek, Samsun'u gururlandırması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Tugay BAŞSANSIRADAKİ HABER
}