Haberlerİstanbul haber(Özel Haber) Organize hırsızlık çetesi soygunu bırakıp böyle kaçtı

(Özel Haber) Organize hırsızlık çetesi soygunu bırakıp böyle kaçtı - İstanbul haber

Çekmeköy'de şafak vakti çalıntı plakanın takılı olduğu minibüsle inşaat malzemelerinin olduğu bir depoya gelen organize hırsızlık çetesi, deponun alarm sistemi devreye girince apar topar kaçtı. Hırsızlardan birinin eline geçirdiği sopayla alarmı susturmaya çalışması güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

(Özel Haber) Organize hırsızlık çetesi soygunu bırakıp böyle kaçtı

Olay, geçtiğimiz Perşembe günü saat 06.50 sıralarında Çekmeköy Sultançiftliği Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, başlarında şapka, ellerinde eldiven olan ve yüzleri örtülü organize hırsızlık çetesi, çalıntı plakanın takılı olduğu minibüsle inşaat malzemelerinin olduğu depoya geldi. Deponun araç girişinin kilitli olan kapısının kilidini kıran çete ardından geri manevrayla aracı içeriye yanaştırdı. Daha sonra soygunculardan biri levyeyle kepengi kaldırmasının ardından diğer çete üyeleri de kepengi kaldırdı.
Soygun devam ettiği esnada hırsızlar içeriye girdiği esnada alarm bir anda çalmaya başladı. Paniğe kapılan soyguncular, etrafa koşturmaya başladı. Kısa bir süre sonra hırsızlardan biri elinde sopa parçasıyla alarma cihazına vurmaya başladı. Cihazı susturamayacağını anlayan soyguncular ardından geldikleri araçla apar topar kaçarak kayıplar karıştı. Hiçbir şey alamadan hızla uzaklaşan soyguncular bu kez de deponun arkasında park halinde olan bir kamyona dadandı. Uzun süre kamyonun yakıt deposuyla uğraşan hırsızlar, bir şey alamayacaklarını anlayınca oradan da uzaklaştı. Tüm bu yaşananlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

(Özel Haber) Organize hırsızlık çetesi soygunu bırakıp böyle kaçtıSIRADAKİ HABER
}