HaberlerBursa haberTalihsizlikler dünyasını kararttı

Talihsizlikler dünyasını kararttı - Bursa haber

Tedavi edilmediği takdirde körlüğe sebebiyet veren 'keratokanus' hastalığına yakalanan genç, 15 bin liralık tedavi masraflarını karşılamak için yardım bekliyor.

Talihsizlikler dünyasını kararttı

26 yaşındaki güvenlik görevlisi Gökhan Aracı, önce kan davası sebebiyle öldürülme tehlikesi geçirdi, ardından köyünde terör örgütüne karşı devletten yana taraf aldığı için baskılara dayanamayarak Bursa'ya göç etmek zorunda kaldı. Yerleştiği Bursa'da da geçen sene Ulucami yakınlarında yaşanan canlı bomba saldırısında ezilme tehlikesi geçiren Gökhan Aracı, şimdi de tedavi edilmediği takdirde körlüğe sebep olan keratokanus hastalığıyla savaşıyor. Biri 5, diğer 1 yaşında iki çocuk sahibi Aracı, 15 bin Liralık tedavi masrafını bulamadığı takdirde kör olabileceğini belirterek, 'Asgari ücretle erken doğan çocuğumun masraflarını ancak karşılayabiliyorum. Yaşadığım olayların üstüne bir de gözlerimde keratokonus hastalığı olduğu ortaya çıktı. Bu hastalığın tedavisi sadece özel göz hastanelerinde yapılabiliyor. Yaklaşık 15-16 bin liralık masrafı karşılayacak durumum yok' dedi.
Hayırseverlerden destek beklediğini söyleyen Aracı, 'Kör olursam işimi kaybedebilirim. Ameliyat olmam lazım, yoksa beni sıkıntılı dönemler bekliyor. Hayırseverlerden destek bekliyorum' diyerek kendisine sahip çıkılmasını istedi.

Talihsizlikler dünyasını kararttıSIRADAKİ HABER
}