HaberlerDiyarbakır haberBaşkan Yazıcı bayramın ilk gününü halka ayırdı

Başkan Yazıcı bayramın ilk gününü halka ayırdı - Diyarbakır haber

Diyarbakır'ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, bayramın birinci gününde vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Yazıcı bayramın ilk gününü halka ayırdı

Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, bayramın ilk gününü vatandaşlara ayırdı. Başkan Yazıcı, ilçe merkezi ve kahvehanelerde bir araya geldiği vatandaşların bayramını kutladı. Çocuklarla yakından ilgilenen Yazıcı, bayram harçlığı ve oyuncak dağıttı. Yaptıkları tüm hizmetlerin vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmak için olduğunu anlatan Yazıcı, 'Daha modern ve yaşanabilir bir ilçe adına ortak akıl anlayışıyla yeni hizmet alanları üreterek hareket edip hizmetin en iyisine layık olan ilçemize hep birlikte katkı sunmaya gayret ediyoruz. Hemşerilerimizin günlük hayatını kolaylaştırmak adına düzenlemeler yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Özellikle eşit ve adil yönetim anlayışıyla sosyal ve kültürel belediyeciliğin sorumluluklarını yerine getirerek Hani'yi yaşanabilir bir ilçe haline getirmeye çalışıyoruz' dedi.
Bayramlaşmanın camilerde, meydanlarda ve umuma açık yerlerde yapılmasındaki amacın daha çok kişi ile bayramlaşmak olduğunu anlatan Yazıcı, 'Şimdiye kadar bizim resmi bayramlaşmamıza kurum amirleri ve mahalle muhtarları ile halktan çok az kişi katılabildiğini gördük. Daha çok vatandaşla bayramlaşmak için böyle bir uygulamayı yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Amacımız devlet ile milleti bütünüyle kucaklaştıracak daha çok kişi ile bayramlaşmayı yaygınlaştırmak ve daha çok kişiye ulaşmak' diye konuştu.
Yazıcı, daha sonra ise, ilçeye bağlı Kuyular Mahallesi'ne giderek bir şenit ailesi ve güvenlik korucularıyla bayramlaştı.

Başkan Yazıcı bayramın ilk gününü halka ayırdıSIRADAKİ HABER