HaberlerAtakum Belediye Başkanı İshak Taşçı : Paylaşıyoruz, bayram oluyor

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı : Paylaşıyoruz, bayram oluyor

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Huzur ortamı içerisinde, bayramı en güzel örnekleriyle yaşıyoruz. Atakum'da yaşanan birlik ve beraberliğin en güzel örneği de 'Paylaşalım Bayram Olsun' kampanyasıdır. Paylaşıyoruz, bayram oluyor' dedi

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı : Paylaşıyoruz, bayram oluyor

Atakum Belediyesi bayramlaşma töreni, Başkan İshak Taşçı ve eşi Fatma Taşçı, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, ASKF Başkanı Şener Aydın, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, eski AK Parti Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, belediye çalışanları, Atakum Belediyespor Kulübü yöneticileri, antrenörleri ve sporcuları, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla Yalı Kafe’de gerçekleştirildi. Bayramlaşma programına ayrıca, 3 ay önce Şırnak’ta şehit olan Pilot Üsteğmen Abdülmüttalip Keskinbaş’ın eşi Gizem Kesikbaş da katıldı.

ŞEHİDİMİZİN EMANETİ

Bayramların birleştiren ve kucaklaştıran günler olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Küskünlüklerin son bulduğu bayramlarımız, birlik ve beraberliğimizi daha güçlendiriyor. Ülkemizdeki huzur ortamı içerisinde, kurban bayramını hep birlikte ve en güzel örnekleriyle yaşıyoruz. Ancak dünyanın birçok noktasında zulüm altında yaşayan Müslümanların olduğunu da asla unutmuyoruz. Duamız o ki, tüm Müslümanlar, bayramın güzelliklerini hep birlikte ve huzur içerisinde yaşayabilsin. Biz topraklarımızda huzurla yaşayalım diye şehit olan kardeşlerimizden Pilot Üsteğmen Abdülmüttalip Keskinbaş’ın eşi Gizem Kesikbaş kardeşimiz de bugün bizimle birlikte. Yakında anne olacak, şehidimizin evladını dünyaya getirecek. Hem kardeşimiz hem de dünyaya gelecek olan yavrumuz, bize şehidimizin emanetidir" dedi.

PAYLAŞALIM BAYRAM OLSUN

Bayram boyunca devam edecek olan ‘Paylaşalım Bayram Olsun’ kampanyasıyla ilgili olarak da çağrıda bulunan Başkan Taşçı, "Biz Atakumlular olarak, Kurban Bayramı'nın en güzel haliyle yaşanmasını istiyoruz. Bu anlamda Atakum Belediyesi olarak her yıl ‘Paylaşalım Bayram Olsun’ kampanyasını düzenliyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın belediyemize verdiği bağış etlerini, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Tüm hemşerilerimizin bu kampanyaya destek vermesini bekliyoruz" dedi.

BAŞKAN TAŞÇI’YA KUTLAMA

Yaptığı konuşmada, Müslüman coğrafyasında yaşanan zulümlerden bahseden AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ve eski AK Parti Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya da, bayramların birleştirici unsur olduğunu ifade ederek, tüm müslüman aleminin bayramını kutladı. Konuşmaların ardından Başkan Taşçı ve protokol üyeleri, programa katılanlarla bayramlaştı.

Barış BUDANOĞLUSIRADAKİ HABER
}